اخبار استان ها

لزوم نقش‌آفرینی بیشتر طلاب در جهاد تبیین و روشنگری

لزوم نقش‌آفرینی بیشتر طلاب در جهاد تبیین و روشنگری
ایسنا/لرستان نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تأکید بر لزوم نقش‌آفرینی بیشتر طلاب در جهاد تبیین و روشنگری گفت: وظیفه روحانیت است که با معرفت‌افزایی و محبت زمینه رشد اخلاقی و فرهنگی جامعه را فراهم کند.

حجت‌الاسلام‌ سید احمدرضا شاهرخی در دوره توانمندسازی طلاب وظیفه اداره‌کل آموزش‌ و پرورش لرستان با بیان اینکه جامعه بشریت بیش از هرزمان دیگری به آموزه‌های دینی نیازمند است، اظهار کرد: اگر چه روش‌های زندگی و صنعت جامعه را متحول کرده‌است، اما اگر این تحول‌ها بر پایه اخلاق نباشند سبب سقوط جامعه بشری می‌شود.
وی با بیان اینکه ارزش‌ها و فضیلت‌ها جزو جدایی‌ناپذیر زندگی جامعه بشریت است، افزود: وظیفه روحانیت است که با معرفت‌افزایی و محبت زمینه رشد اخلاقی و فرهنگی جامعه را فراهم کند.
شاهرخی با اشاره به تلاش‌های پیامبر در تغییر جامعه جاهلی به جامعه اسلامی، عنوان کرد: این امر به همان معرفت‌افزایی، جهاد تبیین و روشنگری برمی‌گردد که پیامبر اکرم توانست جامعه جاهلی را به جامعه دینی حاکم بر ارزش‌های اخلاقی و دینی تبدیل کند.
نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان با بیان اینکه پیامبر اکرم(ص) توحید را به‌جای شرک و نور را به‌جای ظلمت قرارداد، بیان کرد: معرفت‌افزایی، محبت و اطاعت مؤلفه‌هایی بود که این شرایط را برای پیامبر در آن جامعه جاهلی فراهم کرد.
وی با بیان اینکه کسی که پیشوای مردم شد باید اول خودش را تربیت کند تا با عمل و رفتارش دیگران را به راه صحیح دعوت کند، گفت: ما باید خودسازی کنیم تا کلاممان در دیگران مؤثر باشد و الگو قرارمان دهند.
نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان با یادآوری اینکه ایران اسلامی در هیچ مقطعی به‌اندازه اکنون مورد توجه جهانیان نبوده است و این توجه هم به روحانیت برمی‌گردد، ادامه داد: تأثیرگذاری ایران اسلامی در زمان حاضر ناشی از وجود مقام معظم رهبری است خود که برخاسته از حوزه علمیه هستند لذا حوزویان باید در سلوکمان با افراد بسیار سنجیده عمل کنیم، زیرا به ما به‌عنوان الگو نگاه می‌کنند.
وی با تأکید بر اینکه باید چهره باطنی خود را مزین به صفات پسندیده کنیم، افزود: ما باید در کار و وظیفه‌ای که به آن مأمور شده‌ایم به‌درستی عمل و معرفت‌افزایی کنیم و بهترین شیوه‌ها و روش‌ها را برای انجام مأموریت خود انتخاب کنیم.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401070401812/لزوم-نقش-آفرینی-بیشتر-طلاب-در-جهاد-تبیین-و-روشنگری

دکمه بازگشت به بالا