اخبار علمی پزشکی

لیست دانشجویان دارای معلولیت و نوع کمک‌های مورد نیاز آنان در وزارت علوم تهیه می‌شود

لیست دانشجویان دارای معلولیت و نوع کمک‌های مورد نیاز آنان در
وزارت علوم تهیه می‌شود
وزیر علوم با بیان این که باید شرایط خاص و ویژه دانشجویان دارای معلولیت را درک کنیم، گفت: لیست دانشجویان دارای معلولیت دانشگاه‌ها و نوع کمک‌های مورد نیاز آنان در وزارت علوم تهیه می‌شود.

به گزارش ایسنا، دکتر محمد علی زلفی گل با فاطمه کشکویی جهرمی دانشجوی ترم اول ریاضی دانشگاه علم و صنعت که علیرغم معلولیت جسمی از ناحیه دو دست و مشکلات ستون فقرات، توانسته است با تلاش و پشتکار تحصیلات خود را تا مقطع دکتری ادامه دهد، دیدار و با اهدای لوح سپاس از وی تجلیل کرد.
دکتر محمد علی زلفی گل در این دیدار گفت: توکل به خدا، داشتن انگیزه و تلاش می‌تواند هر مانعی را  در راه پیشرفت بردارد و خانم کشکویی با همت خود و ادامه دادن مسیر تحصیل تا مقطع دکتری نشان داد کم توانایی جسمی نمی‌تواند علت دست کشیدن از انگیزه پیشرفت باشد.
وزیر علوم تاکید کرد: خانم فاطمه کشکویی یکی از بانوان فرهیخته جامعه اسلامی است که می‌تواند الگوی بانوان در داخل و خارج باشد و ضرورت دارد اهداف علمی بلندتری را برای خود تعیین کند و  با کسب جوایز علمی معتبر دنیا از زنان تاثیرگذار در عرصه علم و فناوری ایران و جهان باشد.
زلفی گل در این نشست گفت: باید شرایط خاص و ویژه دانشجویان دارای معلولیت را درک کنیم و شرایط مورد نیاز آنان را تسهیل کنیم که در این راستا مقرر شد لیست دانشجویان دارای معلولیت دانشگاه‌ها و نوع کمک‌های مورد نیاز آنان در وزارت علوم تهیه شود.
به نقل از وزارت علوم، فاطمه کشکویی جهرمی نیز در این دیدار بخشی از مشکلات خود در دوران تحصیل و از جمله امتحانات کتبی و آزمون سراسری را بیان کرد و از وزیر علوم برای کمک به تحصیل آسان‌تر دانشجویان دارای معلولیت درخواست مساعدت کرد.
دکتر محمد سلیمانی قائم مقام وزیر علوم، دکتر علی  شمسی پور مدیرکل حوزه وزارتی و دکتر ندا شفیعی سرپرست اداره کل روابط عمومی وزارت علوم نیز در این دیدار حضور داشتند. 
در بخشی از لوح سپاس وزیر علوم خطاب به فاطمه کشکویی جهرمی آمده است:
«حکایت رضایت به رنج‌ها و آلام دنیوی، تجلیل الا بذکر الله تطمئن القلوب است.
 گرانمایه دیدن دردها و مغتنم دانستن دشواری‌ها، مقصدی جز روئین‌تنی در هفت خان هستی ندارد و خوشا دل و جانی که به مشیت حق سر می‌گذارد و سربلند برمی‌خیزد.
خرسندم که در آغازین روزهای مهر، ماه دانش مجال قدردانی از فرزندی برومند که با امید و اراده مرزهای ناممکن را درنوردیده، فراهم شده است.
فاطمه کشکویی جهرمی دانشجوی رشته ریاضی محض دانشگاه علم و صنعت الگوی جوانان ایران اسلامی امروز است که با همه مصائب و موانع خم به ابرو نیاورده و به قله‌های دانش قدم گذارده است.
بانویی برومند که نام از نام مبارک بزرگ بانوی دو عالم حضرت فاطمه (س) دارد و با توکل به ساحت حضرتش، اتفاقی بزرگ را رقم زده است. به سهم خویش این همت و اشتیاق را به فرزند عزیزم تبریک عرض می‌نمایم. امیدوارم کارنامه او نقش پیش چشم دیگر فرزندان این سرزمین باشد.»
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401070501893/لیست-دانشجویان-دارای-معلولیت-و-نوع-کمک-های-مورد-نیاز-آنان-در

دکمه بازگشت به بالا