اخبار علمی پزشکی

اقتصاددانش بنیان وقتی محقق می شود که نوآوری به یک باور تبدیل شود/ «بازار ملی» ناموس ملی است

اقتصاددانش بنیان وقتی محقق می شود که نوآوری به یک باور تبدیل
شود/ «بازار ملی» ناموس ملی است
سرپرست معاونت علمی ریاست جمهوری گفت: بازار ملی، ناموس ملی است و حتی اگر بتوانیم بخشی از بازار ملی رادر حوزه نوآوری و شرکت های دانش بنیان بیاوریم، اتفاق بزرگی رخ می دهد.
به گزارش ایسنا، دهقانی فیروزآبادی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره برنامه‌های معاونت علمی ریاست جمهوری، اظهار کرد: در حوزه علم و فناوری زحمت های زیادی کشیده شده است و بنیان های خوبی گذاشته شده است که باید توسعه یابند. امسال اتفاق بزرگی در کشور افتاد و آن اتفاق تصویب قانون جهش تولید بود. قانون جهش تولید یک نسل جدید از تاثیرگذاری معاونت علمی ریاست جمهوری در عرصه نوآوری را به منصه ظهور  خواهد گذاشت.

وی ادامه داد: بزرگ ترین نقش معاونت علمی ریاست جمهوری، سیاست گذاری، راهبری، نظارت و پیگیری نوآوری در همه دستگاه های کشور است. اقتصاددانش بنیان وقتی محقق می شود که در همه دستگاه های کشور، نوآوری به یک باور تبدیل شود و این یکی از برنامه های جدی معاونت علمی ریاست جمهوری است.

فیروزآبادی تاکید کرد: مساله بعدی در معاونت علمی توجه به ثروت های ملی در شهرهای مختلف است. توسعه متوازن زیست بوم نوآوری کشور ما لازم است. یکی از برنامه های معاونت علمی توجه به شهرهایی است که استعدادهای نوآوارنه دارند.

وی در پایان گفت: توجه به توسعه مدل های توسعه مالی مبتنی بر اقتصاد مردمی و مقاومتی یکی دیگر از  برنامه های معاونت علمی است. مساله دیگر توجه به بازار ملی است. بازار ملی، ناموس ملی است و حتی اگر بتوانیم بخشی از بازار ملی را در حوزه نوآوری و شرکت های دانش بنیان بیاوریم، اتفاق بزرگی رخ می دهد. توجه  ویژه به صادرات محصولات دانش بنیان، فناوری نرم و مغزافزار یکی دیگر از برنامه ها است. ما توان بسیاری در این زمینه داریم  و باید به علوم انسانی، رسانه و فناوری های نرم و اجتماعی توجه ویژه داشته باشیم .

انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401070602512/اقتصاددانش-بنیان-وقتی-محقق-می-شود-که-نوآوری-به-یک-باور-تبدیل

دکمه بازگشت به بالا