اخبار استان ها

کمک داور غیر بومی باشد

کمک داور غیر بومی باشد
ایسنا/اصفهان سرمربی تیم والیبال پیکان انتخاب داوران بومی به‌عنوان داور خط را جنجال‌آفرین دانست و گفت:
تنها راه برای کمک به داوری با توجه به نبود ویدیوچک این است که داوران خط از شهرهای دیگر باشند، زیرا در بازی‌های حساس کار داوران بسیار سخت‌تر است.

پیمان اکبری، شامگاه امروز (چهارشنبه، ۶ مهر) پس از پیروزی در نخستین بازی لیگ برتر ۱۴۰۱ با نتیجه ۳ بر یک برابر تیم گیتی‌پسند در اصفهان ضمن تبریک به هر دو تیم برای بازی خوبشان، اظهار کرد: انصافا هر دو تیم خوب بازی کردند. رمز پیروزیمان این بود که از ابتدا به گیتی‌پسند به‌عنوان تیم لیگ دست یکی نگاه نکردم، زیرا اکثر بازیکنان لیگ برتری هستند و در سالیان قبل در تیم‌های خوبی بودند. این یکی از نکاتی بود که به بازبکنانم تاکید کردم.
وی با تاکید بر سختی بازی، افزود: هفته اول برای همه تیم‌ها سخت است، به خصوص تیم‌هایی که اسم و رسم دارند و تیم‌های جوان انگیزه بیشتری برای برد برابر آن‌ها دارند.
سرمربی تیم والیبال پیکان خاطر نشان کرد: احساسی تصمیم نگرفتیم و در نهایت به پیروزی رسیدیم.
اکبری درباره حضور نداشتن ویدیو چک در بازی‌های لیگ، تصریح کرد: تا وقتی باشگاه‌ها نخواهند باید منتظر ویدیو چک باشیم، چون چیزی نیست که فدراسیون به تنهایی اجرا کند. فدراسیون یک کف‌پوش خواست و برخی تیم‌ها معترض بودند.
وی ادامه داد: سرعت بازی بالا است و هیچ جایی به اندازه ایران به داور اعتراض نمی‌شود. اگر داوران بومی در این شرایط به خوبی سوت نزنند، کار به جنجال می‌رسد.
اکبری تاکید کرد: تنها راه برای کمک به داوری با توجه به نبود ویدیوچک این است که داوران خط از شهرهای دیگر باشند، زیرا در بازی‌های حساس کار داوران بسیار سخت‌تر است.
انتهای پیام 

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401070602727/کمک-داور-غیر-بومی-باشد

دکمه بازگشت به بالا