اخبار استان ها

عملیات اجرایی پروژه باند دوم محور لامرد به خنج آغاز شد

عملیات اجرایی پروژه باند دوم محور لامرد به خنج آغاز
شد
ایسنا/فارس طی آیینی با حضور، مسئولان ملی و استانی عملیات اجرایی پروژه احداث باند دوم محور لامرد به خنج در استان فارس آغاز شد.

طی آیینی با حضور دکتر جعفری، معاون وزیر صمت و رییس سازمان ایمیدرو، نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی و مدیرکل راه و شهرسازی لارستان عملیات اجرایی پروژه احداث باند دوم محور لامرد – خنج (حدفاصل فرودگاه بین‌المللی لامرد تا تونل شهید باقری) به طول‌ ۹.۵ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۱۲۰ میلیارد تومان، رسما آغاز شد.
به نقل از سازمان صمت، پروژه احداث باند دوم محور لامرد خنج، از پروژه‌های اجرایی سازمان ایمیدرو است که در قالب طرح ایجاد زیربناهای صنایع بزرگ و با مشارکت ۵۰ درصدی وزارت راه و شهرسازی در مدت زمان ۱۸ ماه احداث خواهد شد.
با اجرای این پروژه حیاتی شاهد کاهش تصادفات و خطرات ناشی از حجم ترافیک خودروها خواهیم بود.
لازم به ذکر است، سازمان ایمیدرو در حال حاضر در بستر عمل به مسئولیت‌های اجتماعی، در احداث آزاد راه لامرد – پارسیان با طول تقریبی ۵۰ کیلومتر مشارکت دارد.
همچنین بزرگراه فوق‌الذکر حلقه اتصال دو منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر لامرد در استان فارس و پارسیان در استان هرمزگان است که در صادرات محصول و واردات تجهیزات و مواد اولیه نقش تعیین کننده‌ای دارد.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401070703094/عملیات-اجرایی-پروژه-باند-دوم-محور-لامرد-به-خنج-آغاز-شد

دکمه بازگشت به بالا