اخبار استان ها

حمایت از طرح های دانش بنیان در راستای اشتغال زایی

حمایت از طرح های دانش بنیان در راستای اشتغال زایی
ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به اهمیت فعالیت شرکت های دانش بنیان در ایجاد ارزش افزوده برای کشور گفت: حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان در دستور کار کمیته امداد است.

سید مرتضی بختیاری در بازدید از طرح دانش‌بنیان با رویکرد کشت بافت گیاهی شهرستان اهر از تخصیص تسهیلات برای توسعه طرح‌های دانش‌بنیان خبر داد و افزود: حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان در راستای اشتغال‌زایی، توانمندسازی و ایجاد درآمد باثبات برای تهی‌دستان با رعایت حرمت و تکریم در محور برنامه‌های کمیته امداد است.
وی با اشاره به این‌که اشتغال، مسکن و فرهنگ و خودباوری رُکن اصلی توانمندسازی مددجویان کمیته امداد است، گفت: کمیته امداد با توجه به منویات مقام معظم رهبری، در حول محور برنامه‌ها حوزه اشتغال و خودکفایی و حتی اشتغال خانگی از طرح‌های دانش‌بنیان استفاده می‌کند.
وی از مشارکت کمیته امداد در توسعه طرح دانش‌بنیان کشت بافت گیاهی شهرستان اهر خبر داد و یادآور شد: این طرح دانش‌بنیان کشت بافت گیاهی مصداق بارز توصیه مقام معظم رهبری است که یک جوان اهری توانسته با طرح دانش‌بنیان بذر را به نهال تبدیل کند، در این راستا ظرفیت تولید گلخانه با مشارکت کمیته امداد به ۵ میلیون اصله نهال افزایش خواهد یافت.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) تصریح کرد: طبق مصوبه بانک مرکزی، به ازای به‌کارگیری ۲۰ مددجوی کمیته امداد در طرح دانش‌بنیان کشت بافت گیاهی شهرستان اهر، ۲ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت می‌کنیم و از طرفی از مسئولان استانی درخواست داریم تا زمینه صادرات محصول طرح دانش‌بنیان کشت بافت گیاهی شهرستان اهر را فراهم کنند.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401070803288/حمایت-از-طرح-های-دانش-بنیان-در-راستای-اشتغال-زایی

دکمه بازگشت به بالا