اخبار استان ها

اجرای طرح سنجش ناهنجاری‌های قامتی در لرستان

اجرای طرح سنجش ناهنجاری‌های قامتی در لرستان
ایسنا/لرستان معاون تربیت‌بدنی سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان از اجرای طرح سنجش ناهنجاری‌های قامتی در استان خبر داد.

محمد احمدی یگانه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طرح سنجش ناهنجاری‌های قامتی توسط مرکز ورزش و تندرستی معاونت تربیت‌بدنی سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان در حال برگزاری است.
وی تصریح کرد: این طرح  با همکاری حوزه مقاومت بسیج ثارالله و کوثر ولایت سپاه ناحیه خرم‌آباد و هیئت ورزش‌های روستایی و عشایری در منطقه امام‌زاده عبدالله برگزار شد.
معاون تربیت‌بدنی سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان خاطرنشان کرد: با همکاری حوزه مقاومت بسیج خواهران حضرت مریم سپاه ناحیه خرم‌آباد و هیئت ورزش‌های روستایی و عشایری در روستای پله باباحسین نیز اجرا شد.
احمدی یگانه اضافه کرد: بعد از شناسایی ناهنجاری‌های قامتی بین افراد دچار عارضه بروشور  حرکات اصلاحی توزیع شده  و توسط کارشناسان رشته تربیت‌بدنی حرکات درمانی جهت درمان عارضه آموزش داده شده است.
وی با اشاره به جامعه هدف این طرح، افزود: این طرح با هدف شناسایی و درمان آسیب‌های اسکلتی بدن بر روی افراد هفت تا ۱۴ سال در طول سال  و در کل استان انجام می‌شود.
معاون تربیت‌بدنی سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان بیان کرد: در صورت مشاهده این ناهنجاری‌ها  در سنین رشد، درمان و در سنین بعد از بلوغ با انجام حرکات و حرکت‌درمانی حداقل از پیشرفت بیماری  و عوارض احتمالی جلوگیری می‌شود.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061007960/اجرای-طرح-سنجش-ناهنجاری-های-قامتی-در-لرستان

دکمه بازگشت به بالا