اخبار استان ها

همایش بزرگ آیینی سنتی در استان‌های لرنشین برگزار خواهد شد

همایش بزرگ آیینی سنتی در استان‌های لرنشین برگزار خواهد
شد
ایسنا/لرستان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: همایش بزرگ آیینی سنتی در استان‌های لرنشین برگزار خواهد شد.

منصور احمدی در نشست با فعالان و پیشکسوتان کانون آیینی سنتی لرستان ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای هفته دولت و ابراز خرسندی از حضور در جمع پیشکسوتان و اعضای انجمن‌های کانون آیینی سنتی اظهار کرد: انجمن آیینی سنتی و هنرمندان آن نمادی از فرهنگ غنی ایران‌زمین هستند.
وی با بیان اینکه کرامات اخلاقی، عزت‌نفس عزیزان انجمن آیینی سنتی زبانزد هستند افزود: هنرها و آیین‌های سنتی و باستانی بسیار ارزشمند هستند و باید پیشکسوتان این عرصه را بیش‌ازپیش تکریم کرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با تأکید بر اهمیت سرمایه‌های انسانی و پیشکسوتان تصریح کرد: باید قدر پیشکسوتانمان را بدانیم چراکه با کمک و همراهی آن‌ها می‌توانیم مقابل سیلاب فرهنگ منحط غربی را بگیریم.
احمدی با اشاره به اهمیت برگزاری همایش بزرگ آیینی سنتی در استان‌های لرنشین، خاطرنشان کرد: رایزنی‌های لازم، جهت برگزاری این همایش از سوی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان صورت خواهد گرفت.
وی یکی از میراث گران‌بهای فرهنگی را انجمن‌های آیینی سنتی دانست و اضافه کرد: فعالیت‌های بیش‌ازپیش این انجمن می‌تواند در ارتقای فرهنگ جامعه تأثیرگذار باشد.
نعمت پور نیز در این نشست اظهار کرد: انجمن‌های آیینی سنتی به دلیل ظرفیت‌های علمی با همکاری سایر انجمن‌ها می‌توانند محتوای قوی‌تری به جامعه ارائه دهند.
گفتنی است در این نشست اعضای انجمن به بیان دغدغه‌های خود با مدیرکل فرهنگ ارشاد اسلامی لرستان پرداختند.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061007957/همایش-بزرگ-آیینی-سنتی-در-استان-های-لرنشین-برگزار-خواهد-شد

دکمه بازگشت به بالا