اخبار فضای مجازی

باید از فاجعه ملی در ورزشگاه آزادی جلوگیری کرد/ برآورد هزینه بعد از کارشناسی صورت می گیرد

باید از فاجعه ملی در ورزشگاه آزادی جلوگیری کرد/ برآورد هزینه
بعد از کارشناسی صورت می گیرد
ورزشگاه آزادی که برای میزبانی بازی‌های آسیایی ۱۹۷۴ در سال ۱۳۵۰  افتتاح شد بعد از ۵۰ سال سازه‌های این ورزشگاه فرسوده شده است.  احمد مددی مدیر برکنار شده ورزشگاه آزادی هم هشدار داد که احتمال ریزش سکو‌های این ورزشگاه وجود دارد و مکن است حادثه متروپل  دیگری رخ بدهد.
کاظم اولیایی که یکی از فعالیت هایش  ساخت و ساز ورزشگاه‌های کشور است، درباره این مطلب  به خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: از عمر ورزشگاه آزادی ۵۰ سال می‌گذرد و بعد از این همه سال معلوم است که این استادیوم نیاز به بازسازی دارد. علاوه بر این، ما نسبت به فرهنگ عمرانی بی توجه هستیم و اماکن دولتی را بد نگه می‌داریم.
او ادامه داد: همچنین دوران مدیریت در ورزشگاه آزادی کوتاه مدت است و هر کدام از مدیران براساس سلیقه خود این استادیوم را بازسازی می‌کنند. شرکت توسعه و تجهیز به عنوان کارفرما باید گزارش کارشناسی درباره این ورزشگاه را به اطلاع افکار عمومی برساند. و از  رخ دادن یک فاجعه ملی در این استادیوم جلوگیری  کند.
اولیایی گفت: ما به عنوان شرکت خصوصی ساخت و ساز ورزشگاه‌ها می‌توانیم کارشناسان خود را به استادیوم آزادی بفرستیم و آن‌ها ارزیابی و بررسی دقیق کنند تا مقاومت این بنا را بسنجند.
او درباره اینکه برای بازسازی ورزشگاه آزادی چقدر هزینه باید صورت بگیرد، گفت:  در ابتدا باید مهندسان و کارشناسان  خبره این ورزشگاه را معاینه فنی کنند و ایرادات را شناسایی کرده و بعد  درباره هزینه تعمیر و بازسازی نظر بدهند.
اولیایی درباره اینکه ورزشگاه آزادی قابل اصلاح است، بیان کرد: بله، به طور حتم این ورزشگاه قابل اصلاح است و باید بازسازی آن از طریق کارشناسان فنی و خبره صورت بگیرد. مدیران اجتماعی تخصصی در زمینه ساخت و ساز ورزشگاه‌ها  تخصصی ندارند و آن‌ها نمی‌توانند اظهار نظر درستی درباره ورزشگاه آزادی داشته باشند.
او افزود: مسئولیت ورزشگاه آزادی بر عهده شرکت توسعه و تجهیز است. این شرکت به صورت تخصصی فعالیت می‌کند و مهندسان خبره‌ای دارد که می‌توانند به طور دقیق ایرادات این ورزشگاه را شناسایی و نسبت به رفع آن اقدام کنند.
اولیایی درباره اظهارات مددی مبنی بر هزینه ۷۰۰ میلیارد تومانی برای بازسازی ورزشگاه آزادی گفت: به هر حال برآورد هزینه باید صورت بگیرد و شرکت توسعه و تجهیز مشاوران فنی خوبی دارد که می‌توانند درباره هزینه بازسازی ورزشگاه آزادی نظر بدهند و صحت و سقم اظهارات مددی مشخص می‌شود.
او خاطر نشان کرد: به هر حال ما آمادگی داریم که مهندسان خبره خود را به ورزشگاه آزادی اعزام کنیم و آن‌ها ارزیابی دقیقی از میزان خسارت و بازسازی این استادیوم ارائه بدهند و  حتی در بازسازی این مجموعه کمک کنیم.  

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8252997/باید-از-فاجعه-ملی-در-ورزشگاه-آزادی-جلوگیری-کرد-برآورد-هزینه-بعد-از-کارشناسی-صورت-می-گیرد

دکمه بازگشت به بالا