اخبار بین المللی

افزایش جرم و جنایت در آمریکا در سال ۲۰۲۱

افزایش جرم و جنایت در آمریکا در سال ۲۰۲۱
تازه‌ترین برآورد‌های «اف بی آی»، پلیس فدرال آمریکا از افزایش نگران کننده میزان قتل و آدمکشی در این کشور حکایت دارد. برآورد‌های اف بی آی نشان می‌دهد، در سال ۲۰۲۱ دست کم ۲۲ هزار و ۹۰۰ قتل در آمریکا اتفاق افتاده است.
به گزارش فاکس نیوز، اف بی آی در آخرین برآورد سالانه اش که روز چهارشنبه منتشر شد از افزایش جرایم خشونت آمیز در سراسر آمریکا خبر داد.
اف بی آی اعلام کرد، نرخ قتل و آدمکشی با افزایش ۴.۳ درصدی در سال ۲۰۲۱ از ۲۲ هزار مورد به ۲۲ هزار و ۹۰۰ مورد افزایش یافته و موارد تجاوز به عنف نیز روند افزایشی داشته است. اف بی آی این را هم پذیرفته که شمار جرایم خشونت آمیز در کمترین حالت، برابر با سطوح نگران کننده‌ای است که در سال ۲۰۲۰ رخ داده و نزدیک به ۳۰ درصد از سال ۲۰۱۹ بیشتر گزارش شده است.
پلیس فدرال آمریکا در بیانیه مطبوعاتی خود نوشت: «موارد قتل و تجاوز به عنف در سطح ملی در سال ۲۰۲۱ در مقایسه با سال ۲۰۲۰ افزایش یافت.»
برآورد‌ها نشان می‌دهد، موارد جرم و جنایت ضد سالمندان در آمریکا نیز نزدیک به ۱۰ درصد در سال گذشته افزایش یافته است.
کارشناسان هشدار می‌دهند که آمار و ارقام اف بی آی تنها برآورد است و این اداره به تازگی روش هایش را تغییر داده و از نظام ملی گزارش دهی بر مبنای حادثه استفاده می‌کند. در حالی که این روش می‌تواند آمار و ارقام جزئی تری را در اختیار بگذارد، اما بسیاری از اداره‌های پلیس هنوز خودشان را با این تغییر همراه نساخته اند.
بنابر گزارش آکسیوس و پروژه مارشال، انتظار می‌رفت به علت تغییر در روش شناختی و شیوه‌ اجرا، گزارش اف بی آی نزدیک به دو میلیون و ۱۰۰ هزار مورد جرم و جنایت را در سراسر کشور در سال ۲۰۲۱ از قلم انداخته باشد.
برای نمونه، برآورد‌های اف بی آی می‌گوید سرقت خودرو در سال ۲۰۲۱، یازده و نیم درصد افزایش یافته، اما این رقم احتمالا افزایش بسیار چشمگیرتری داشته چون شهر‌هایی همچون فیلادلفیا، داده‌های خود را به طور کامل گزارش نمی‌کنند.
برآورد اف بی آی چندین ماه پس از آن منتشر می‌شود که پاول اِبیت، معاون پلیس پذیرفت آدمکشی و حمله به مردم در ماه آوریل به میزان دردناکی افزایش یافته بوده است.
او گفت: «شاهد هستیم که موارد ارتکاب جرائم خشونت آمیز به شکل آزاردهنده‌ای در سراسر کشور رو به افزایش است؛ می‌دانم که همه در جریان این موضوع قرار دارند. خشونت با سلاح، آدمکشی و حملات خشونت آمیز، همه و همه به شکل دردناکی دارد افزایش پیدا می‌کند؛ جرائم تنفرآمیز و تهدید‌های پی در پی افراطی‌های خشن و تروریست‌ها که جای خود دارد!»

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8253344/افزایش-جرم-و-جنایت-در-آمریکا-در-سال-۲۰۲۱

دکمه بازگشت به بالا