اخبار بین المللی

روسیه: پیونگ یانگ به اقدامات تحریک‌آمیز واکنش نشان می‌دهد

روسیه: پیونگ یانگ به اقدامات تحریک‌آمیز واکنش نشان
می‌دهد
معاون نماینده روسیه در جلسه شورای امنیت سازمان ملل درباره آزمایش موشکی کره شمالی، گفت: «ایجاد اتحاد با مشارکت زیردریایی‌های هسته‌ای اقدامی است که نمی‌توان آن را تدافعی یا دوستانه توصیف کرد.»
به گزارش الجزیره، معاون نماینده روسیه در این جلسه تأکید کرد: «تا زمانی که اقدامات تحریک‌آمیز ادامه داشته باشد، پیونگ یانگ واکنش نشان خواهد داد.»
این شورای ۱۵ نفره روز چهارشنبه (به وقت آمریکا) برای بحث در مورد اقدام کره شمالی در پرتاب موشک بالستیک، برای بحث در مورد راه‌های تقویت تحریم‌های سازمان ملل علیه پیونگ یانگ تشکیل جلسه داد.
پیش‌تر خبرگزاری یونهاپ نوشت کره شمالی روز سه‌شنبه در اولین پرتاب IRBM خود پس از ۸ ماه، یک پرتاب برد بلند را از «موپیانگ‌ری» (Mupyong-ri) در استان شمالی خود یعنی «جاگانگ» (Jagang) شلیک کرد. این موشک حدود ۴ هزار و ۶۰۰ کیلومتر بر فراز ژاپن پرواز کرد و در اقیانوس آرام فرود آمد.
پیش از این اما «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل اقدام کره شمالی در آزمایش موشک بالستیک میان برد را محکوم کرد.
«استفان دوژاریک» سخنگوی سازمان ملل در این باره اعلام کرد: «دبیرکل پرتاب جدید موشکی پیونگ یانگ در چهارم اکتبر را به شدت محکوم می‌کند. این اقدام بی‌تردید نقض قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل است.»
وی افزود: «کره شمالی با این اقدام ایمنی پرواز‌ها و امنیت ناوبری بین المللی را زیرپاگذاشته است. گوترش از پیونگ یانگ می‌خواهد تا برای رسیدن به صلحی پایدار و خلع سلاح هسته‌ای شبه جزیره کره به میز مذاکره بازگردد.»
این درحالی است که ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اعلام کرد همسایه شمالی این کشور بامداد امروز (پنجشنبه) بار دیگر در آزمایشی موشکی، یک پرتابه بالستیک دیگر به سمت دریای شرقی ژاپن شلیک کرده است.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8253383/روسیه-پیونگ-یانگ-به-اقدامات-تحریک‌آمیز-واکنش-نشان-می‌دهد

دکمه بازگشت به بالا