اخبار بین المللی

تیراندازی در مهد کودکی در تایلند ۳۴ کشته بر جای گذاشت+ تصاویر

تیراندازی در مهد کودکی در تایلند ۳۴ کشته بر جای گذاشت+
تصاویر
 
سخنگوی پلیس تایلند اعلام کرد که دست کم ۳۴ نفر امروز (پنجشنبه) در تیراندازی جمعی در یک مهدکودک در یکی از استان‌های شمال شرقی تایلند کشته شدند.
به گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از رسانه‌های محلی، مرد مسلح یک افسر سابق پلیس بود و پس از تیراندازی خودکشی کرد.خبرگزاری الجزیره نیز گزارش داده است ضارب خانواده خود را نیز در این حادثه کشته است. 
سخنگوی یک دفتر روابط عمومی منطقه‌ای به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت در میان کشته شدگان، ۲۲ کودک، دو نفر معلم و یک نفر افسر پلیس است. سخنگوی دولت می‌گوید نخست وزیر به همه مراکز انتظامی هشدار داده که اقدامات لازم را برای دستگیری مجرم انجام دهند.
خبرگزاری اسپوتینک به نقل از روزنامه تایگر تایلند گزارش داده است ضارب پانیا خمراپ ۳۴ ساله نام دارد که پیش‌تر نیروی پلیس بوده و سال گذشته اخراج شده است. این خبرگزاری می‌گوید عامل جنایت توانست با وانت فرار کند و پلیس در تلاش برای یافتن او است.
انگیزه چنین اقدامی هنوز مشخص نیست.
گفتنی است، میزان مالکیت اسلحه در تایلند در مقایسه با برخی دیگر از کشور‌های منطقه بالا است، با این حال، ارقام رسمی تعداد زیادی سلاح غیرقانونی را نشان نمی‌دهد. تیراندازی‌های جمعی در تایلند نادر است. دو سال پیش، یک سرباز خشمگین تایلندی به خاطر یک معامله ملکی، دست کم ۲۹ نفر را کشت و ۵۷ نفر را زخمی کرد.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8253659/تیراندازی-در-مهد-کودکی-در-تایلند-۳۴-کشته-بر-جای-گذاشت-تصاویر

دکمه بازگشت به بالا