اخبار بین المللی

هشتمین دور تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه تصویب شد

هشتمین دور تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه تصویب
شد
هشتمین بسته تحریمی اتحادیه اروپا به منظور کاهش درآمد‌های مسکو امروز رسما تصویب شد. در مقررات تحریمی جدید اتحادیه اروپا آمده است که بسته هشتم «فهرست اقلامی را که ممکن است به پیشرفت نظامی و فناوری فدراسیون روسیه یا توسعه بخش دفاعی و امنیتی آن کمک کند» هدف قرار می‌دهد.
تحریم‌های جدید حمل دریایی نفت روسیه را در صورتی که بالاتر از سقف تعیین شده باشد، غیر مجاز می‌داند. این تحریم‌ها ممنوعیت واردات فولاد و محصولات فولادی از روسیه، واردات خمیر چوب و کاغذ، ماشین‌آلات و لوازمی که هنوز تحت پوشش تحریم‌های فعلی قرار نگرفته‌اند، برخی مواد شیمیایی، پلاستیک و سیگار را تمدید می‌کند. تحریم‌ها همچنین صادرات کالا‌های اتحادیه اروپا را که در حمل و نقل هوایی مورد استفاده قرار می‌گیرند، مانند لاستیک و ترمز ممنوع می‌کند. همچنین در این بسته تحریمی، ممنوعیت صادرات قطعات الکتریکی، از جمله برخی نیمه هادی‌ها تمدید شده است. 
افزون بر تحریم کالا، افراد بیشتری در وزارت دفاع روسیه، افرادی که در همه پرسی مناطق شرقی اوکراین دخالت داشتند و افرادی که در دور زدن تحریم‌ها مشارکت داشتند، در دور جدید تحریم‌ها هدف قرار گرفته شده اند.
این تحریم‌ها به دنبال ضمیمه کردن چهار منطقه شرقی اوکراین به خاک روسیه اعمال شده است. اورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا می‌گوید همه‌پرسی روسیه را نمی‌پذیرد و مصمم است که هزینه‌هایی را به روسیه وارد کند.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8253718/هشتمین-دور-تحریم‌های-اتحادیه-اروپا-علیه-روسیه-تصویب-شد

دکمه بازگشت به بالا