اخبار بین المللی

تعلیق فعالیت گروه‌های مسلح وابسته به جریان صدر

تعلیق فعالیت گروه‌های مسلح وابسته به جریان صدر
«محمد صالح العراقی» چهره نزدیک به رهبر جریان صدر در بیانیه‌ای اعلام کرد که  که فعالیت تمام گروه‌های مسلح وابسته به این جریان از جمله «سرایا السلام» شاخه نظامی جریان صدر به حالت تعلیق درآمده است.
به گزارش السومریه نیوز، بر اساس این بیانیه تعلیق فعالیت گروه‌های مسلح در همه استان های عراق به غیر از استان صلاح الدین اعمال می‌شود.
در این بیانیه آمده است: ما برای جلوگیری از بروز فتنه در بصره تعلیق فعالیت همه گروه‌های مسلح از جمله سرایا السلام را در همه استان‌های عراق به جز صلاح الدین اعلام می‌کنیم و ایجاد رعب و وحشت در میان مردم و جنگ داخلی حرام و ممنوع است.
پیش از این «مقتدی صدر» رهبر جریان صدر عراق ضمن تأکید بر ضرورت عدم حضور چهره‌های گذشته در دولت آتی از موافقت خود برای گفت‌وگو خبر داده بود.
مقتدی صدر تأکید کرد که ملت عراق خواهان تشکیل دولتی عاری از فساد، وابستگی، شبه نظامیان و دخالت‌های خارجی است تا دولتی مستقل و با ثبات در خدمت آن‌ها باشد، نه در خدمت منافع احزاب و قبائل خود.
این اظهارات صدر در حالی مطرح شده است که برخی کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند افق سیاسی عراق در برهه کنونی مسدود خواهد بود و راه‌ حل در دسترسی وجود ندارد.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8253870/تعلیق-فعالیت-گروه‌های-مسلح-وابسته-به-جریان-صدر

دکمه بازگشت به بالا