اخبار بین المللی

قطع آب گرم ساختمان‌های عمومی در فرانسه

قطع آب گرم ساختمان‌های عمومی در فرانسه
وزارت انرژی فرانسه اعلام کرد که به عنوان بخشی از طرح‌های گسترده‌تر برای کاهش مصرف انرژی، آب گرم دستشویی ساختمان‌های عمومی را قطع می‌کند و به شهرداری‌ها دستور می‌دهد تا دمای آب در استخر‌های شنای عمومی را تا یک درجه سانتی‌گراد کاهش دهند.
به گزارش فرانس ۲۴، دولت فرانسه قرار است امروز (پنجشنبه) اقدامات بخش به بخش صرفه جویی در انرژی را برای جلوگیری از قطع برق یا کمبود گاز در طول زمستان اعلام کند.
«الیزابت بورن» نخست وزیر فرانسه پیشتر درباره بروز بدترین سناریو در زمستان امسال در بحبوحه بحران انرژی هشدار داد و گفت برق منازل ممکن است به صورت چرخشی برای دو ساعت در روز قطع شود.
دولت فرانسه خانوار‌ها و مقامات شهرداری را موظف کرده است تا در واکنش به کاهش گاز روسیه و افزایش قیمت انرژی، مصرف انرژی خود را ۱۰ درصد کاهش دهند. تولید آب گرم در ساختمان‌های اداری به تنهایی ۱۰ درصد از قبض انرژی دولت فرانسه را تشکیل می‌دهد که بیش از پنج میلیون نفر را در استخدام خود دارد.
فرانسه برای حدود ۶۷ درصد از برق خود به انرژی هسته‌ای و برای حدود ۷ درصد از نیاز برق خود به گاز متکی است. نیاز فرانسه به انرژی هسته‌ای برای تامین برق بیشتر از هر کشوری است و تنش میان روسیه واوکراین و نشست مشکوک و انفجار در خط لوله نورد استریم همراه با کاهش عرضه انرژی در بازار‌های انرژی، بر وخامت اوضاع کشور‌های وابسته افزوده است.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8253562/قطع-آب-گرم-ساختمان‌های-عمومی-در-فرانسه

دکمه بازگشت به بالا