اخبار فضای مجازی

آبی پوشان در غیاب ساپینتو به دنبال صدرنشینی/ ال کلاسیکوی وطنی در نصف جهان

آبی پوشان در غیاب ساپینتو به دنبال صدرنشینی/ ال کلاسیکوی
وطنی در نصف جهان
بازی‌های هفته هشتم لیگ برتر فوتبال با انجام ۶ دیدار امروز (روز جمعه) به پایان می‌رسند. در حساس‌ترین بازی ها، تیم استقلال میزبان تیم فولاد است و تیم پرسپولیس  هم در ورزشگاه نقش جهان  به مصاف تیم سپاهان می‌رود.  
استقلال- فولاد/ روز جمعه ساعت ۱۷
تیم فوتبال استقلال هفته گذشته در بازی جنجالی با تیم گل گهر توانست ۳ امتیاز بگیرد و با ۱۴ امتیاز و تفاضل گل کمتر نسبت به پرسپولیس رقیب دیرینه خود در رتبه دوم جدول رده بندی قرار گیرد.  
آبی پوشان پایتخت قصد دارند با برد برابر فولاد سومین پیروزی متوالی خود در فصل جاری را کسب کنند و به طور موقت صدرنشین لیگ برتر فوتبال شوند تا رقابت تنگاتنگی با پرسپولیس رقیب دیرینه خود داشته باشند.  
ساپینتو سرمربی پرتغالی  استقلال به خاطر اعتراض به داوری در بازی با گل گهر اخراج شد.  او  نمی‌تواند در بازی با تیم فولاد روی نیمکت فنی بنشیند و باید از روی سکو‌ها نظاره گر بازی تیمش باشد.  

در آن طرف، تیم فولاد خوزستان هفته گذشته برابر تیم مس کرمان به تساوی بدون گل دست یافت. این تیم با یک بازی کمتر و کسب ۱۰ امتیاز در رتبه ششم جدول رده بندی قرار گرفت.  
فولادی‌ها در فصل جدید عملکرد خوبی در خط دفاع داشتند و تاکنون شکستی متحمل نشدند، اما آن‌ها در خط حمله ضعیف عمل کردند و در ۶ بازی فقط ۴ گل به ثمر رساندند. همین موضوع به دغدغه اصلی نکونام تبدیل شده است.  
شاگردان نکونام می‌خواهند با برد برابر تیم استقلال رکورد شکست ناپذیری خود را حفظ کنند و علاوه بر این، تا رتبه سوم جدول رده بندی صعود کنند، اما کار سختی در ورزشگاه آزادی پیش رو دارند.  
جواد نکونام گزینه مدنظر کی روش برای مربیگری تیم ملی فوتبال است، اما این مربی این پیشنهاد قبول نکرد و قصد دارد همچنان هدایت تیم فولاد را برعهده بگیرد.
 
ملوان بندر انزلی- صنعت نفت آبادان/ روز جمعه ساعت ۱۷:۳۰
تیم‌های قعر نشین ملوان  بندر انزلی و صنعت نفت آبادان در ورزشگاه تختی انزلی به مصاف یکدیگر می‌روند.  
قو‌های سپید انزلی تاکنون رنگ برد را در فصل جاری لیگ برتر فوتبال ندیدند. آن‌ها قصد دارند که با برد برابر تیم صنعت نفت اولین پیروزی خود را در ورزشگاه خانگی جشن بگیرند و از وضعیت بحرانی خارج شوند.  
مازیار زارع با وجود نتایج ضعیف همچنان هدایت تیم ملوان را برعهده دارد و باید دید این مربی می‌تواند تیمش را در لیگ برتر فوتبال حفظ کند یا نه؟!
در آن طرف، تیم صنعت نفت آبادان هفته گذشته  بعد از تغییر و تحولات در کادر فنی اش و حضور فیروز کریمی توانست یک امتیاز از تیم مس رفسنجان بگیرد تا با ۵ امتیاز در جایگاه پانزدهم جدول رده بندی قرار بگیرد.
فیروز کریمی قول داده که تیم صنعت نفت آبادان را به رتبه تک رقمی برساند و باید دید این اتفاق رخ می‌دهد یا نه؟
شاگردان کریمی در صورت برد برابر تیم ملوان تا رتبه دهم جدول رده بندی صعود می‌کنند و از انتهای جدول جدا می‌شوند.  

مس کرمان- هوادار/ روز جمعه ساعت ۱۸
تیم‌های ته جدولی مس کرمان و هوادار برای اولین بار در لیگ برتر فوتبال امروز در ورزشگاه امام علی کرمان به مصاف یکدیگر می‌روند.   
این ۲ تیم برای نخستین بار در لیگ برتر فوتبال امروز  برابر یکدیگر بازی می‌کنند.  
تیم مس کرمان با ۶ امتیاز در رتبه سیزدهم جدول رده بندی قرار دارد و تیم هوادار هم با ۳ شکست متوالی در جایگاه چهاردهم ایستاده است. هر ۲ تیم به برد در این بازی نیاز مبرم دارند تا چند پله در لیگ برتر فوتبال صعود کنند و از انتهای جدول جدا شوند.  

مس رفسنجان- تراکتور/ روز جمعه ساعت ۱۸
تیم مس رفسنجان بدون باخت و کسب ۹ امتیاز در جایگاه نهم جدول رده بندی قرار دارد. این تیم قصد دارد با برتری برابر تراکتور به رکورد  شکست ناپذیری خود در لیگ برتر فوتبال ادامه بدهند و رتبه خود را در جدول رده بندی افزایش بدهند.  
البته محمد ربیعی سرمربی مس رفسنجان مدعی شده است که داوران ۶ امتیاز از تیمش گرفته اند و همین موضوع باعث شده که رتبه خوبی در جدول رده بندی نداشته باشند.  
در آن طرف، تیم فوتبال تراکتور هفته گذشته توانست برد ارزشمندی برابر تیم پرسپولیس در ورزشگاه آزادی  به دست آورد و با کسب ۱۱ امتیاز در رتبه پنجم جدول رده بندی قرار گرفت.
شاگردان بردیف قصد دارند با برتری برابر تیم مس رفسنجان همچنان به روند رو به رشد خود در لیگ برتر فوتبال ادامه بدهند، اما کار سختی در رفسنجان پیش رو دارند.  
نفت مسجد سلیمان- گل گهر سیرجان/ روز جمعه ساعت ۱۹
تیم فوتبال نفت مسجد سلیمان هفته گذشته برابر تیم نساجی مازندران شکست سنگینی متحمل شد و  با کسب ۸ امتیاز در رتبه دوازدهم جدول رده بندی قرار گرفت.
شاگردان مهاجری به دنبال ۳ امتیاز بازی خانگی برابر تیم گل گهر هستند تا باخت سنگین هفته قبل را جبران کنند و رتبه خود را در جدول رده بندی افزایش بدهند.  
در آن طرف، تیم گل گهر سیرجان هفته گذشته در یک بازی جنجالی برابر تیم استقلال در دقایق پایانی شکست خورد و با ۱۲ امتیاز در جایگاه چهارم قرار دارد.
مسئولان گل گهر بعد از بازی با استقلال بیانیه‌ای علیه  آبی پوشان صادر کردند و ساپینتو سرمربی پرتغالی را مقصر جنجال‌ها و حواشی دانستند.  
شاگردان قلعه نویی می‌خواهند با برد برابر تیم نفت مسجد سلیمان همچنان در کورس رقابت با مدعیان قهرمانی باقی بمانند.  

سپاهان اصفهان- پرسپولیس / روز جمعه ساعت ۲۰
بازی این ۲ تیم همواره از حساسیت خاصی برخوردار است و به نوعی  ال کلاسیکوی وطنی محسوب می‌شود.  
تیم فوتبال سپاهان هفته گذشته برابر تیم هوادار  به پیروزی دست یافت و با کسب ۱۲ امتیاز در رتبه سوم جدول رده بندی قرار گرفت.  
شاگردان مورایس می‌خواهند با برد برابر تیم پرسپولیس روند رو به رشد خود را ادامه بدهند و  دل هواداران خود را شاد کنند، اما کار سختی برابر سرخپوشان پایتخت دارند.  
در آن طرف، تیم فوتبال پرسپولیس هفته گذشته بعد از ۴ برد متوالی برابر تیم تراکتور شکست خورد، اما همچنان با ۱۴ امتیاز در صدر جدول رده بندی قرار دارد.  
سرخپوشان پایتخت به ۳ امتیاز بازی با تیم سپاهان نیاز مبرم دارند تا همچنان در صدر جدول رده بندی بمانند و  علاوه بر این، شکست هفته قبل را جبران کنند.   
در حالی که گفته می شد رضا درویش  مدیرعامل باشگاه پرسپولیس به علت اتفاقات و حواشی رخ داده قبل از بازی با تراکتور برکنار شده است، اما خبیری عضو هیئت مدیره باشگاه اعلام کرد که هیچ دلیلی برای برکناری درویش وجود ندارد و او همچنان به کارش ادامه می‌دهد.  
همچنین شیخ دیاباته مهاجم تیم پرسپولیس به علت مصدومیت نمی‌تواند تیمش را در این بازی همراهی کند.  
سروش رفیعی، اسماعیلی فر و  ولسیانی بازیکنان پرسپولیس از چهره‌های ویژه این بازی هستند چرا که مقابل تیم سابق خود سپاهان بازی می‌کنند. از آن طرف، فرشاد احمد زاده و شهریار مغانلو بازیکنان سپاهان برابر تیم سابق خود پرسپولیس بازی خواهند کرد.  
جدال مورایس و گل محمدی  در این بازی جذاب و دیدنی خواهد بود.  

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8253553/آبی-پوشان-در-غیاب-ساپینتو-به-دنبال-صدرنشینی-ال-کلاسیکوی-وطنی-در-نصف-جهان

دکمه بازگشت به بالا