اخبار بین المللی

روسیه: شهر زایتسوو در دونتسک را آزاد کردیم

روسیه: شهر زایتسوو در دونتسک را آزاد کردیم
ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد شهر «زایتسوو» در جمهوری دونتسک آزاد شد.
به نقل از راشاتودی، کوناشنکوف با اعلام آزادی شهر «زایتسوو» و کشته شدن بیش از هفتصد نظامی اوکراینی، افزود: سه پل شناور در استان‌های «نیکولایف» و «خرسون» دو جنگنده و نُه پهپاد متعلق به نیرو‌های اوکراینی منهدم شدند.
این مقام روس گفت: دشمن برای از سرگیری حمله به سمت کوبیانسک تلاش ناکامی داشت، نیرو‌های روسی همچنین موفق شدند تمامی حملات آنان را ناکام بگذارند و ضمن کشتن بیش از ۱۲۰ نظامی اوکراینی، پنج تانک، دوازده خودروی زرهی و چهارده ماشین جنگی آنان را منهدم کنند. توپخانه روسیه نیز توانست دو گروه خرابکار و جاسوسی اوکراینی را در استان خارکیف متلاشی کند، در این درگیری ۲۵ نظامی اوکراینی کشته و دو کامیون پیک آپ حامل سلاح سنگین از بین رفتند. آزادی شهر زایتسوو نتیجه پیشروی نیروی مشترک در جمهوری دونتسک بود، در این منطقه بیش از ۱۲۰ نظامی کشته و سه ماشین جنگی نیرو‌های پیاده اوکراین منهدم شد. حدود ۶۰ نظامی نیز در جمهوری دونتسک کشته و دو تانک و پنج خودروی نظامی دشمن منهدم شد.
سخنگوی وزارت دفاع روسیه همچنین خاطر نشان کرد: دشمن در محور «آندریوکا کریووی روگ» تلاش گسترده‌ای داشت تا در بدنه دفاعی نیرو‌های ما نفوذ کند، اما نیرو‌های ما دشمن را به عقب راندند و موفق شدند بیش از ۱۰۰ نظامی را کشته و شش تانک، هشت خودروی زرهی و نه خودروی نظامی آنان را نابود کنند. نتیجه حمله موشکی و هوایی به مواضع استقرار نیرو‌های اوکراینی در استان‌های خرسون و نیکولایف کشته شدن بیش از ۲۸۰ نظامی و انهدام نُه قطعه از تجهیزات نظامی آنان بود.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8254035/روسیه-شهر-زایتسوو-در-دونتسک-را-آزاد-کردیم

دکمه بازگشت به بالا