اخبار بین المللی

عقب‌نشینی جریان صدر از تعلیق فعالیت سرایا السلام

عقب‌نشینی جریان صدر از تعلیق فعالیت سرایا السلام
تنها چند ساعت پس از اعلام تعلیق فعالیت سرایا السلام، شاخه نظامی جریان صدر در همه مناطق عراق به غیر از استان صلاح الدین، «مقتدی صدر» از موضع خود در این باره عقب‌نشینی کرد.
صفحه «محمد صالح العراقی» سخنگوی مقتدی صدر در شبکه‌های اجتماعی شب گذشته با انتشار پستی در فیسبوک و با اشاره به اینکه مردم سامراء از مقتدی صدر تقاضا کرده اند که سرایا السلام در سامراء فعال بماند تا به گفته او امنیت و ثبات را حفظ کند، نوشت: تعلیق فعالیت فقط برای بصره بوده است.
این در حالی است که روز گذشته منابع خبری از تعلیق فعالیت مسلحانه شاخه نظامی جریان صدر در همه استان‌های عراق به غیر از صلاح الدین خبر داده بودند.

«محمد صالح العراقی» چهره نزدیک به رهبر جریان صدر در بیانیه‌ای اعلام کرد که  که فعالیت تمام گروه‌های مسلح وابسته به این جریان از جمله «سرایا السلام» شاخه نظامی جریان صدر به حالت تعلیق درآمده است. بر اساس این بیانیه قرار بود تعلیق فعالیت گروه‌های مسلح در همه استان های عراق به غیر از استان صلاح الدین اعمال شود.
پیش از این «مقتدی صدر» رهبر جریان صدر عراق ضمن تأکید بر ضرورت عدم حضور چهره‌های گذشته در دولت آتی از موافقت خود برای گفت‌وگو خبر داده بود.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8254090/عقب‌نشینی-جریان-صدر-از-تعلیق-فعالیت-سرایا-السلام

دکمه بازگشت به بالا