اخبار بین المللی

صنعا: در حمله به اهداف حساس دشمن تردید نخواهیم کرد

صنعا: در حمله به اهداف حساس دشمن تردید نخواهیم کرد
سرلشکر «محمد ناصر العاطفی» وزیر دفاع دولت نجات ملی یمن در صنعا بار دیگر به حامیان متجاوزان هشدار داد که نیرو‌های یمنی در حمله به اهداف حساس تردید نخواهند کرد.
به گزارش المیادین، العاطفی افزود: دست نیروی بازدارنده راهبردی یمن به بسیار فراتر از عربستان و امارات می‌رسد. هیچ خط قرمزی وجود ندارد و هیچ مانعی از رسیدن موشک‌ها و پهپاد‌های ما جلوگیری نخواهد کرد.
پیش از این نیز محمد البخیتی، عضو دفتر سیاسی انصارالله یمن تأکید کرده بود که کشور‌های متجاوز به یمن باید به خواسته‌های مردم این کشور پاسخ دهند.
محمد البخیتی در مصاحبه با المیادین گفت: چنانچه به خواسته‌های ما پاسخ داده نشود، توانایی و شجاعت آن را داریم که تاسیسات نفتی عربستان و امارات را هدف قرار دهیم.
محمد البخیتی در پایان توضیح داد: کشور‌های متجاوز با توسل به زور و سلاح مانع ورود کشتی‌های یمنی به کشور می‌شوند که ما با آن مقابله به مثل می‌کنیم.
سخنگوی نیروهای مسلح یمن نیز از سرمایه گذاران در عربستان و امارات خواست تا سرمایه‌های خود را به کشور‌های امن‌تر منتقل کنند.
هانس گروندبرگ، فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن، روز یکشنبه گذشته و پس از آنکه کشور‌های متجاوز سعودی و امارات به مفاد توافق آتش بس عمل نکرده بودند، اعلام کرد که طرف‌های درگیر در یمن موفق به تمدید توافق آتش بس نشده‌اند، اما سازمان ملل برای تحقق آن تلاش خواهد کرد.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8254105/صنعا-در-حمله-به-اهداف-حساس-دشمن-تردید-نخواهیم-کرد

دکمه بازگشت به بالا