اخبار بین المللی

لاوروف: موضع روسیه در مورد بازدارندگی هسته‌ای تغییر نکرده است

لاوروف: موضع روسیه در مورد بازدارندگی هسته‌ای تغییر نکرده
است
سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه از کشف آزمایشگاه‌های بیولوژیکی تحت نظارت آمریکا در اوکراین خبر داد و گفت: موضع ما در مورد بازدارندگی هسته‌ای تغییر نکرده است و تلاش‌های واشنگتن برای تحریف موضع ما در چارچوب ارعاب جامعه بین المللی است.
وی اعلام کرد غرب مسئولیت تامین تسلیحات به اوکراین را بر عهده دارد. بیانیه زلنسکی با استفاده از سلاح‌های کشتار جمعی خطراتی ایجاد می‌کند.
لاوروف در بخش دیگری از اظهاراتش به همکاری مسکو و پکن در حوزه انرژی اشاره کرد و گفت: مسکو علاقه‌مند به ایجاد همکاری با چین در بخش انرژی از جمله انرژی هسته‌ای است.
پیش از این ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه هشدار داد هر کشوری که به اوکراین برای جنگ با مسکو کمک کند، به طرف درگیری تبدیل می‌شود. او گفت: هدف اوکراینی‌ها کشتن هرچه بیشتر تعداد روس‌ها است که توسط سفیران کی‌یف در سراسر جهان اعلام شده است.
همزمان دیمیتری مدودف، جانشین رئیس شورای امنیت روسیه، غرب را به استفاده کورکورانه از تحریم و سلاح علیه همه کشور‌ها و بی گناهان متهم و تاکید کرد، غرب جنگ علیه روسیه را با این هدف پیگیری می‌کند که بتواند محدودیت‌های بی مفهومی را بر مسکو تحمیل کند.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8254139/لاوروف-موضع-روسیه-در-مورد-بازدارندگی-هسته‌ای-تغییر-نکرده-است

دکمه بازگشت به بالا