اخبار بین المللی

درخواست زلنسکی برای حمله پیش‌دستانه به روسیه، واکنش مسکو را برانگیخت

درخواست زلنسکی برای حمله پیش‌دستانه به روسیه، واکنش مسکو را
برانگیخت
سرگئی لاوروف در واکنش به درخواست اوکراین از ناتو برای حمله پیش‌دستانه به روسیه تاکید کرد کی‌یف خطراتی را در ارتباط با استفاده احتمالی از سلاح‌های کشتار جمعی ایجاد می‌کند.
به گزارش اسپوتنیک، وزیر خارجه روسیه افزود: «در خصوص بحث‌های جدیدی که درباره استفاده از سلاح‌های هسته‌ای مطرح شده، قطعا نمی‌توانیم سکوت کنیم و اقدامات بی‌ملاحظه کی‌یف را نادیده بگیریم. اقداماتی که با هدف ایجاد خطرات استفاده از سلاح‌های کشتار جمعی انجام می‌شوند».
او به آمریکا در مورد حمایت بی پروا از اوکراین هشدار داد و خاطرنشان کرد که بروکسل و واشنگتن همچنان به ارسال تسلیحات به کی‌یف ادامه می‌دهند.
وزیر خارجه روسیه همچنین تاکید کرد اظهارات زلنسکی مبنی بر درخواست حمله اتمی علیه فدراسیون روسیه «نشان دهنده نیاز به عملیات نظامی ویژه در اوکراین» است، زیرا «مسکو باید به تهدید کی‌یف رسیدگی می‌کرد».
گفتنی است، «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین بامداد امروز (جمعه) طی سخنرانی ویدئو کنفرانسی در یک اندیشکده استرالیایی از ناتو خواست «حمله پیش‌دستانه» به روسیه انجام دهد.
او گفت: ««ناتو باید چه کاری انجام دهد؟ امکان استفاده روسیه از سلاح‌های اتمی را از بین ببرید. حملات پیشگیرانه انجام دهید تا بدانند در صورت استفاده از تسلیحات اتمی چه اتفاقی برای روسیه می‌افتد». با این حال، ساعتی بعد، «سرگئی نیکیفوروف» سخنگوی زلنسکی تصریح کرد زلنسکی خواستار استفاده از سلاح اتمی علیه روسیه نشده است.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8254206/درخواست-زلنسکی-برای-حمله-پیش‌دستانه-به-روسیه-واکنش-مسکو-را-برانگیخت

دکمه بازگشت به بالا