اخبار بین المللی

خیز بیماری‌های مسری در پاکستان پس از سیل

خیز بیماری‌های مسری در پاکستان پس از سیل
پایگاه خبری «استریتس تایمز» اعلام کرد سازمان ملل در خصوص وقوع موج دوم فاجعه در پاکستان هشدار داد ه و گفته است پاکستان با افزایش مرگ‌ومیر ناشی از بیماری و سوتغذیه روبروست.
ایالت سند پاکستان بیشترین آسیب را در پی سیل دیده است. به سبب وقوع سیل در پاکستان یک سوم این کشور زیر آب رفت و بیش از هشت میلیون نفر آواره و بیش از دو میلیون خانه ویران شد. بر اساس این گزارش به سبب سیل بیش از ۲۸ میلیارد دلار متحمل خسارت مالی شد.
در حال حاضر هم بیش از ۲۰۸ هزار نفر در ایالت سند به بیماری مالاریا مبتلا شده‌اند که این رقم در مقایسه با سال گذشته با افزایش چشمگیری روبرو شده است.
بانک جهانی نیز اعلام کرد که بین شش تا نه میلیون پاکستانی در نتیجه سیل‌های موسمی فاجعه‌بار مرتبط با تغییرات اقلیمی با فقر روبرو هستند.
 خبرگزاری فرانسه نیز اعلام کرد بانک جهانی در گزارشی پیش‌بینی کرد که نرخ فقر در پاکستان بین ۲.۵ تا ۴ درصد به عنوان پیامد مستقیم سیل افزایش یابد.
براساس این گزارش، از دست دادن شغل، دام، محصولات کشاورزی، خانه‌ها و بسته شدن مدارس و همچنین شیوع بیماری و افزایش هزینه‌های غذا – بین ۵.۸ تا ۹ میلیون نفر را در فقر قرار می‌دهد.
براساس گزارش بانک جهانی، بهبود اثرات منفی اجتماعی و اقتصادی به زمان قابل توجهی نیاز دارد.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8254211/خیز-بیماری‌های-مسری-در-پاکستان-پس-از-سیل

دکمه بازگشت به بالا