اخبار بین المللی

آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه کره‌شمالی اعمال کرد

آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه کره‌شمالی اعمال کرد
دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا امروز (جمعه) اعلام کرد افراد و نهاد‌های بیشتری که از کره شمالی حمایت کرده اند به لیست تحریم‌ها اضافه خواهند شد.
به گزارش رویترز، برایان نلسون معاون وزیر خزانه داری آمریکا تاکید کرد: «پرتاب موشک‌های بالستیک دوربرد کره شمالی، از جمله بر فراز ژاپن، نشان‌دهنده بی‌اعتنایی مداوم به قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل است».
بر اساس بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا، صادرات نفت به کره شمالی که مستقیماً به توسعه برنامه‌های نظامی و تسلیحاتی این کشور کمک می‌کند، منجر به تحریم دو شخص و سه نهاد شده است. این وزارتخانه هشدار داد واشنگتن به اعمال تحریم‌ها علیه این افرادی که از فعالیت‌های کره شمالی حمایت کنند، ادامه خواهد داد.
سه روز پیش، کره شمالی یک موشک بالستیک میان‌برد را بر فراز ژاپن شلیک کرد. این موشک حدود ۴ هزار و ۶۰۰ کیلومتر بر فراز ژاپن پرواز کرد و در اقیانوس آرام فرود آمد. ژاپن این اقدام را «خشونت آمیز» خوانده و وزیر دفاع این کشور در پاسخ به این اقدام گفته است تمام گزینه‌ها را برای کشورش محفوظ می‌دارد. کره جنوبی و آمریکا نیز روز بعد، در مانور‌های مشترک، ۴ موشک زمین به زمین به سمت دریای شرقی ژاپن شلیک کردند.
در عین حال، گنگ شوانگ، معاون نماینده چین در سازمان ملل در نشست شورای امنیت آمریکا را عامل تنش‌های منطقه معرفی کرد و گفت: «آمریکا درباره موضوع هسته ای، سیاست دوگانه‌ای دارد و رزمایش‌های سیاسی را انجام می‌دهد که فضای امنیتی منطقه را مسموم کرده است. در چنین شرایطی، تنش‌های فزاینده در این شبه جزیره (شبه جزیره کره) نباید تعجب آور باشد».

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8254301/آمریکا-تحریم‌های-جدیدی-علیه-کره‌شمالی-اعمال-کرد

دکمه بازگشت به بالا