اخبار بین المللی

گرمای شدید در تابستان جان ۳ هزار نفر را در انگلیس گرفت

گرمای شدید در تابستان جان ۳ هزار نفر را در انگلیس
گرفت
بر اساس آماری که مرکز ملی آمار انگلیس امروز (جمعه) منتشر کرد: در بازه زمانی ژوئن تا اگوست امسال ۳ هزار و ۲۷۱ فوتی بیشتر از میانگین پنج سال گذشته ثبت شده که یک آمار بی‌سابقه است. بیشتر قربانیان که بالای ۶۵ سال سن داشتند در گرم‌ترین روز‌های تابستان امسال از دنیا رفته‌اند.
گرمای هوا در انگلیس امسال برای نخستین بار از مرز ۴۰ درجه سانتی‌گراد عبور کرد. سازمان هواشناسی اعلام کرد که در ۳۴ رصدخانه مستقر در سراسر کشور، بالاترین رکورد گرمای هوا ثبت شده است.
دمای استثنایی علاوه بر اخلال گسترده در سیستم حمل و نقل کشور، باعث آتش‌سوزی ده‌ها ساختمان در پایتخت و چندین شهر انگلیس شد. کارشناسان معتقدند که با تغییرات آب‌وهوایی و گرم شدن زمین، این واقعیت جدیدی برای تابستان‌های انگلیس خواهد بود.
«جاناتان ترنر» کارشناس ارشد موسسه «تفکر اقتصادی جدید» گفت: هیچ چیز عجیب در مورد گرمای هوا وجود ندارد. دانشمندان در این باره به ما هشدار داده بودند که هرچه گاز‌های گلخانه‌ای وارد فضا شود جهان گرم‌تر می‌شود و حوادث شدید آب‌وهوایی رخ خواهد داد.
«باب وارد» مدیر سیاست و ارتباطات موسسه گرانتهام در دانشکده اقتصاد لندن می‌گوید که دولت درخواست‌های مکرر برای ایجاد یک استراتژی ملی دربرابر خطر گرما را نادیده گرفته است. وی افزود: زمان آن فرا رسیده است که انگلیس، جایی که هر گونه آفتاب تابستانی به عنوان فرصتی برای بازدید از ساحل و خوردن بستنی جشن گرفته می‌شد، خود را به عنوان یک کشور سردسیر تصور نکند. امواج گرما و رویداد‌های شدید آب و هوایی مرگبار هستند و حداقل تا ۳۰ سال آینده بدتر خواهند شد. ما باید خودمان را سازگار کرده و برای محافظت از خودمان بهتر عمل کنیم.
دانشمندان می‌گویند که گرمایش زمین و تغییرات آب‌وهوایی با سرعتی بیشتر از آنچه پیش بینی می‌کردند در حال وقوع و جهان در مسیر فاجعه بار افزایش استثنایی دمای هوا است.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8254328/گرمای-شدید-در-تابستان-جان-۳-هزار-نفر-را-در-انگلیس-گرفت

دکمه بازگشت به بالا