اخبار بین المللی

وقوع انفجار خونین در ایرلند

وقوع انفجار خونین در ایرلند
انفجار در یک ایستگاه خدماتی در منطقه «کاونتی دونگال» در ایرلند سه کشته و سی زخمی بر جا گذاشت.
به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، پلیس ایرلند با اعلام این خبر افزود: نیرو‌های امداد در ساعت‌های شب همچنان در تلاش اند تا بازماندگان حادثه را نجات دهند.
«پیرس دوهرتی»، نماینده حزب «شین فین» در محل انفجار گفت: این انفجار، «انفجاری بزرگ» در «یک منطقه بسیار شلوغ» بود.پلیس در بیانیه‌ای، به علت حادثه اشاره‌ای نکرد و اعلام کرد هنوز در وضعیتی نیست که اطلاعات بیشتری درباره قربانیان انفجار ارائه کند.
انفجار در ساعت ۳ بعدازظهر در ایستگاه خدمات «اپلگرین» در حومه روستای «کریسلاگ» که در ۲۵ کیلومتری شهر لترکنی واقع است، روی داد.
در تصویر‌های منتشر شده از محل حادثه دیده می‌شود که دیوار‌های ساختمان مسکونی بالای ایستگاه یادشده تخریب شده و زباله و نخاله‌های ساختمانی در محوطه جلوی ساختمان که چندین خودرو در آنجا پارک کرده بودند، ریخته است.
گشت ساحلی ایرلند اعلام کرد؛ با استفاده از بالگرد خدمت رسانی صورت گرفته و یک گروه امدادگر ویژه از ایرلند شمالی به محل انتقال یافته است.
نماینده حزب «شین فین» گفت: صدای این «انفجار بزرگ» از چندین مایل آن سوتر نیز شنیده شد و با وجود گذشت ساعت ها، مردم همچنان در داخل ساختمان گرفتارند. برخی از آنان موفق شده اند با نیرو‌های امدادرسان در خارج از ساختمان تماس بگیرند.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8254498/وقوع-انفجار-خونین-در-ایرلند

دکمه بازگشت به بالا