اخبار بین المللی

تخریب بخش جاده‌ای پل کریمه درپی انفجار و آتش سوزی +فیلم

تخریب بخش جاده‌ای پل کریمه درپی انفجار و آتش سوزی
+فیلم
تصاویری که در رسانه‌های شبکه اجتماعی منتشر شده بیانگر انفجار در پل «کرچ» معروف به پل کریمه، آتش‌سوزی راه‌آهن و فروریختن بخش جاده‌ای این پل است.
خبرگزاری بی‌ان‌اُ (BNO)در توییتر خود بنابر اعلام اولیه منابع خبری اعلام کرد در ابتدا انفجار تانکر سوخت در پل کریمه رخ داد و آتش‌سوزی بعد آن منجر به فروریختن بخشی از آن شد.
در حال حاضر تردد بر روی پل متوقف شده است.
«اولگ کریوچکوف» مسئول سیاست اطلاعاتی کریمه، در کانال تلگرامی خود اعلام کرد در حال حاضر امکان تصمیم‌گیری درباره دلایل این حادثه نیست.
پیشتر از این مرداد ماه سال جاری نیز خبرگزاری ریانووستی روسیه در خبری فوری اعلام کرد یک پست ترانسفورماتور در کریمه آتش گرفته و پس از آن صدای انفجار به گوش رسید. شبکه تلویزیونی اوکراینی NEXTA-TV نیز فیلم تایید نشده‌ای از انفجاری که ظاهراً در ژانکوی کریمه است را منتشر کرد.
آژانس فدرال حمل و نقل دریایی و آبی داخلی روسیه (Rosmorrechflot) به اسپوتنیک گفت: حرکت کشتی‌ها در تنگه کرچ با وجود آتش سوزی در پل کریمه متوقف نشد.

دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین در واکنش به این حادثه اعلام کرد ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه دستور تشکیل یک کمیسیون دولتی برای بررسی حادثه پل کریمه را صادر کرده است.
در پی وقوع این حادثه گمانه زنی‌ها درباره بمب گذاری یا حمله موشکی پل کریمه تشدید شده است.

این در حالی بود که روز پیش از این انفجار «الکسی گونچارنکو» نماینده مجلس اوکراین، در کانال تلگرامی خود نوشت: «اوکراین با بن والاس، وزیر دفاع انگلیس، درباره طرح تخریب پل کریمه در نشست ناتو در ماه ژوئن رایزنی کرده است.»
پیش از این، شخصیت‌های نظامی و سیاسی اوکراین بار‌ها تمایل کی‌یف برای حمله به پل کریمه را اعلام کرده بودند. کرملین خاطرنشان کرده که امنیت شبه جزیره با اقدامات پیشگیرانه توسط ارتش روسیه تضمین می‌شود.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8254539/تخریب-بخش-جاده‌ای-پل-کریمه-درپی-انفجار-و-آتش-سوزی-فیلم

دکمه بازگشت به بالا