اخبار بین المللی

کره شمالی: پرتاب موشک، دفاع معمول ما در مقابل آمریکاست

کره شمالی: پرتاب موشک، دفاع معمول ما در مقابل
آمریکاست
اداره ملی هوانوردی کره شمالی امروز (شنبه) اعلام کرد که آزمایش‌های موشک بالستیک این کشور «یک اقدام دفاعی منظم و برنامه‌ریزی شده» برای محافظت از کره شمالی و منطقه در برابر «تهدیدات نظامی مستقیم» آمریکاست.
به گزارش یونهاپ، کره شمالی این ادعا‌ها که پرتاب موشک‌ها، اقدامی محرک است و دیگر کشور‌های منطقه را تهدید می‌کند را رد کرد؛ اداره هوانوردی کره شمالی هم گفت: «ما این ادعا که اقدام‌های ما یک تحریک سیاسی برای آمریکا و نیرو‌های دست‌نشانده آن باشد را محکوم و رد می‌کنیم.»
پیونگ یانگ در روز‌های اخیر پرتاب‌های موشکی متعددی بر فراز خاک ژاپن انجام داده است که از جمله یک موشک بالستیک میان برد را می‌توان نام برد. این موشک سه روز پیش، از کره شمالی شلیک شد، حدود ۴ هزار و ۶۰۰ کیلومتر بر فراز ژاپن پرواز کرد و در اقیانوس آرام فرود آمد.
ژاپن این اقدام را «خشونت آمیز» خوانده و وزیر دفاع این کشور در پاسخ به این اقدام گفته است تمام گزینه‌ها را برای کشورش محفوظ می‌دارد. کره جنوبی و آمریکا نیز روز بعد، در مانور‌های مشترک، ۴ موشک زمین به زمین به سمت دریای شرقی ژاپن شلیک کردند.
روز گذشته نیز دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد افراد و نهاد‌های بیشتری که از کره شمالی حمایت کرده‌اند به لیست تحریم‌ها اضافه خواهند شد و در همین راستا «برایان نلسون» معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا، تاکید کرد: «پرتاب موشک‌های بالستیک دوربرد کره شمالی، از جمله بر فراز ژاپن، نشان‌دهنده بی‌اعتنایی مداوم به قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل است».

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8254564/کره-شمالی-پرتاب-موشک-دفاع-معمول-ما-در-مقابل-آمریکاست

دکمه بازگشت به بالا