اخبار بین المللی

جنبش‌های مقاومت در جغرافیای جهان اسلام، قدرتمند و متحد عمل می‌کنند

جنبش‌های مقاومت در جغرافیای جهان اسلام، قدرتمند و متحد عمل
می‌کنند
رئیس شورای سیاسی جنبش مقاومت اسلامی نُجَباء در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری «فلسطین الیوم» ضمن تبریک سی‌وپنجمین سالگرد تأسیس جنبش جهاد اسلامی، گفت: این جنبش از آغاز فعالیتش با ثبات قدم و ایثارگری در مبارزه با رژیم صهیونیستی، معادله بازدارندگی ایجاد کرد که تا آزادی کامل فلسطین ادامه خواهد یافت.
شیخ «علی الاسدی» گرامیداشت سالروز تأسیس جهاد اسلامی را در واقع بزرگداشت یکایک مجاهدان فلسطینی دانست و افزود: با وجود دشواری‌ها، چالش‌ها، محاصره و ضعف امکانات، استمرار مؤثر عملیات‌های استشهادی و نظامی در همه میادین که منجر به هلاکت و مجروحیت جمعی از صهیونیست‌ها شده است، درستی اصول جنبش جهاد اسلامی یعنی آزادی و استقلال را ثابت می‌کند.
وی با اشاره به عملیات «الشجاعیة» در دهه هشتاد میلادی که جرقه انتفاضه اول را زد و یک انقلاب نظامی با خاستگاه اسلامی را شعله‌ور کرد، توضیح داد: در این عملیات، پنج تن از نیرو‌های جهاد اسلامی که در زندان «السرایا» واقع در مرکز شهر غزه اسیر بودند، توانستند خود را از بند صهیونیست‌ها خلاص کنند و البته پس از آن به شهادت رسیدند.
رئیس شورای سیاسی نُجَباء، مقاومت را پایه‌گذار معادلات سرنوشت‌ساز توصیف کرد و ادامه داد: شیوه‌های بازدارنده بسیاری وجود دارند که در روندی رو به افزایش، طراحی‌های صهیونیست‌ها به‌منظور یهودی‌سازی مسجد الاقصی و شهر قدس را به شکست می‌کشانند. در رأس آن‌ها، درگیری مستقیم با نظامیان صهیونیست است. همچنین ارتقای بصیرت شهروندان فلسطینی در قبال خطرات پیش روی مقدسات و تلاش برای دفع تهدیدات موجود.
الاسدی فعالیت جنبش‌های مقاومت فلسطینی و سایر جنبش‌های جهان اسلام در مناطق مختلف را در جهت مبارزه با استعمار غربی ـ که نوک پیکان آن، رژیم صهیونیستی است ـ ارزیابی کرد و خاطرنشان ساخت: این جنبش‌ها به‌صورت متحد و قدرتمند برای تحقق هدف پیشروی می‌کنند.
وی سپس در تبیین موضع مقاومت اسلامی نُجَباء عراق نسبت به پروژه سازش با رژیم صهیونیستی، اظهار داشت: جنبش نُجَباء به توافقات دو سال اخیر که با فشار و حمایت آمریکا بدون در نظر گرفتن حقوق ملت فلسطین امضا شده است، از دو منظر می‌نگرد؛ یک: این جریان، اتفاقی و یک‌مرتبه به‌وجود نیامده است، بلکه از مدت‌ها پیش به‌طور پنهانی برای پشتیبانی از رژیم صهیونیستی با لعاب بین‌المللی در حال اجرا بود. دوم: هدف از آن، ایجاد نوعی مشروعیت و مقبولیت اجتماعی برای رژیم صهیونیستی در میان ملت‌هایی است که رژیم‌های حاکمشان با اسرائیل سازش کرده‌اند.
عضو عالیرتبه مقاومت عراق با تأکید بر اینکه پروژه عادی‌سازی روابط، قضیه فلسطین و حقوق ملت آن را زیر پا گذاشته و مشروعیت رژیم صهیونیستی را به‌رسمیت می‌شناسد، تصریح کرد: ملت‌های عرب این طرح را رد می‌کنند. اینگونه توافقات، زمانی رخ داد که همه دریافتند نابودی رژیم صهیونیستی نزدیک شده است.
حجت‌الاسلام والمسلمین علی الاسدی در پایان، تشکیل جبهه مقاومتی یکپارچه از مناطق مختلف برای آزادسازی فلسطین را ضروری برشمرد و گفت: جنبش‌های محور مقاومت و مجاهدان فلسطینی با هماهنگی کامل، تجارب و ابتکارات خود را در راستای پشتیبانی از فلسطین به‌کار می‌بندند.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8254680/جنبش‌های-مقاومت-در-جغرافیای-جهان-اسلام-قدرتمند-و-متحد-عمل-می‌کنند

دکمه بازگشت به بالا