اخبار بین المللی

مکرون: زمستان سال آینده بسیار سخت خواهد بود

مکرون: زمستان سال آینده بسیار سخت خواهد بود
«امانوئل مکرون» رئیس‌جمهور فرانسه، در اظهارات خود در نشست سران دولتی در پراگ گفت زمستان ۲۰۲۳/۲۰۲۴ از نظر تامین گاز بسیار سخت‌تر از زمستان سال جاری خواهد بود.
به گزارش رویترز، مکرون در بخشی از سخنانش گفت: «زمستان سال آینده برای اروپایی‌ها یکی از سخت‌ترین زمستان‌ها خواهد بود. اروپا مذاکرات با تامین کنندگان گاز را تشدید کرده و با شرکای بزرگ آسیایی برای خرید گاز هماهنگ خواهد شد. همچنین مکانیسم‌هایی برای تضمین همبستگی مالی بین کشور‌های اروپایی برای خرید انرژی ایجاد می‌شود.»
همچنین امانوئل مکرون پس از این نشست به خبرنگاران اعلام کرد که صندوقی به ارزش ۱۰۰ میلیون دلار (۹۸ میلیون یورو) برای کمک به اوکراین در جهت خریداری تسلیحات ایجاد کرده است و همچنین گفت که بحث‌هایی، به‌ویژه با دانمارک، در حال انجام است تا توپ‌های بسیار دقیق‌تر سوار بر کامیون (CAESAR) را به اوکراین تحویل دهند، این تجهیزات علاوه‌بر بر ۱۸ توپی است که فرانسه پیشتر به اوکراین فرستاد.
در حال حاضر کشور‌های اروپایی به بهانه حملات روسیه به اوکراین تحریم‌هایی را در زمینه انرژی علیه مسکو وضع کرده‌اند که باعث به چالش کشیده شدن خودشان شده است.
تاکنون مقام‌های مختلفی نسبت به زمستان سخت در اروپا هشدار داده و گفته‌اند روسیه بزرگترین تامین کننده انرژی کشور‌های اروپاییست و از همین رو قطع شدن روابط در زمینه انرژی زمستانی سخت و سرد را برای اروپایی‌ها خواهد داشت.
روز گذشته نیز «اگنس پانیر روناچر» وزیر انتقال انرژی فرانسه، گفت: «این کشور پس از اعتصاب در پالایشگاه‌های نفت فرانسه و کمبود سوخت، بخشی از ذخایر نفت استراتژیک خود را آزاد کرده است.»
همچنین در حال حاضر به دلیل بحران انرژی در برخی کشور‌های اروپایی از جمله انگلیس و فرانسه، کارکنان بخش‌های مختلفی دست به اعتصاب زده‌اند، به طور مثال، روز گذشته اعتصاب کارکنان پالایشگاه‌ها در فرانسه به روز یازدهم خود رسید. این حرکت، پنج پالایشگاه از هفت پالایشگاه فرانسه را تحت تأثیر قرار داده است. در همین حال، کارگران یکی از شعبه‌های شرکت گاز «اکسون موبیل» در منطقه «نرماندی» از ۲۰ سپتامبر اعتصاب کرده‌اند.
در انگلیس هم در تازه‌ترین اقدام با اعتصاب بخش ریلی انگلیس اعلام شد که این کشور شاهد توقف اغلب قطار‌ها و بزرگترین اعتصاب در بخش حمل و نقل در یک دهه گذشته خواهد بود. پیش از این برای ماه گذشته میلادی نیز اعتصابی برنامه‌ریزی شده بود که به دلیل مرگ ملکه الیزابت لغو شد.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8254647/مکرون-زمستان-سال-آینده-بسیار-سخت-خواهد-بود

دکمه بازگشت به بالا