اخبار فضای مجازی

زور تیم ملی ژاپن در فینال به ما نمی رسد/ هیچ تیمی غیر از ایران شایسته قهرمانی نیست

زور تیم ملی ژاپن در فینال به ما نمی رسد/ هیچ تیمی غیر از
ایران شایسته قهرمانی نیست
جواد اصغری مقدم پیشکسوت فوتسال در گفت وگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره شرایط تیم ملی فوتسال برای بازی با ژاپن در فینال قهرمانی آسیا اظهار کرد: به هر حال  تاکنون خوب بوده‌ایم که به فینال رفته‌ایم هر چند بازی‌های خیلی سختی هم نداشتیم. البته این موضوع چیزی از شایستگی ما کم نمی‌کند، اما به نظرم بیشتر صلابت ایران باعث شد بتوانیم با قدرت حریفان را ببریم و فینالیست شویم. در مجموع از لحاظ فنی زور ژاپن به ما نمی‌رسد، اما با این وجود نباید احساساتی بازی کنیم و باید منطقی پیش برویم  و با کیفیت بالا پا به زمین مسابقه بگذاریم.
او افزود: ان شاالله بازی خوبی با ژاپن انجام دهیم و آن‌ها را شکست دهیم. به طور حتم کلید موفقیت ما در این دیدار زدن گل نخست است که برای ما بسیار موضوعی حائز اهمیت است. ژاپن بر خلاف سالیان گذشته نسبتأ ضعیف‌تر شده، اما به هر حال باز ژاپن است و حریف سختی برای ما خواهد بود. معتقدم ازبکستان شایستگی بیشتری نسبت به ژاپن برای حضور در فینال داشت، اما تجربه بیشتر این تیم کمک کرد تا از پس ازبکستان بر بیایند و به فینال صعود کنند. بازیکنان  نباید دلخوش به بازی‌های گذشته باشند، زیرا تک فینال پیش‌روی ماست و باید با قدرت و تمرکز بالا به زمین برویم تا قهرمان آسیا شویم. هیچ تیمی برای قهرمانی شایسته‌تر از ایران نیست.
بازیکنان برزیلی در حد و قواره تیم ملی ژاپن نیستند 
پیشکسوت فوتسال تصریح کرد: بازیکنان برزیلی ژاپن در حد نام  و قواره برزیل نیستند و بازیکنان داخلی ژاپن یک سر گردن بالاتر از آن‌ها هستند، اما، چون برزیلی هستند به  تیم ژاپن تاکنون  خیلی خوب کمک کرده‌اند. در مجموع بازی سختی نخواهد بود به شرطی که با همان تمرکز قبلی به زمین برویم. این تیم هر گاه از رقبای خود عقب افتاد، با تجربه خود به بازی بازگشت و با استفاده از همین تجربه به فینال رسید.
اصغری‌مقدم در پایان گفت: نیرو و انگیزه جوانی بازیکنان ما خیلی بالاست و از همه مهم‌تر هم اینکه از لحاظ فنی و تاکتیکی هم نسبت به ژاپن چربش داریم و این نکته کلیدی است که باعث می‌شود آن‌ها را شکست دهیم. خوشبختانه جوانان با انگیزه‌ای در تیم ملی حضور دارند که تاکنون فوق‌العاده ظاهر شده‌اند و امیدوارم با حضور در این مسابقات با تجربه‌تر شوند تا برای جهانی که به مراتب سنگین‌تر از این مسابقات است، به تیم کمک بیشتری کنند. البته جوانان دیگری هم در دل  لیگ حضور دارند که مطمئنا آن‌ها هم می‌توانند لیاقت حضور در تیم ملی را داشته باشند.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8254815/زور-تیم-ملی-ژاپن-در-فینال-به-ما-نمی-رسد-هیچ-تیمی-غیر-از-ایران-شایسته-قهرمانی-نیست

دکمه بازگشت به بالا