اخبار بین المللی

ادامه رزمایش نظامی ژاپن و آمریکا با حضور ناو هواپیمابر

ادامه رزمایش نظامی ژاپن و آمریکا با حضور ناو
هواپیمابر
وزارت دفاع ژاپن امروز (شنبه) اعلام کرد که ژاپن و آمریکا در حال برگزاری یک رزمایش نظامی مشترک با حضور ناو هواپیمابر آمریکایی «رونالد ریگان» در مناطق اطراف ژاپن هستند.
به گزارش رویترز، در بیانیه این وزارتخانه آمده است: «رزمایش دوجانبه که یک ناوشکن ژاپنی نیز در آن شرکت دارد، از اول اکتبر آغاز شده است». در این بیانیه اعلام نشده که رزمایش چه زمانی به پایان می‌رسد.
پس از آزمایش‌های موشکی اخیر کره شمالی، آمریکا دست به رزمایش دریایی سه‌جانبه با حضور ژاپن و کره جنوبی زد. مانور دیگری هم با حضور نیرو‌های آمریکایی و ژاپنی در جریان است.
گنگ شوانگ، معاون نماینده چین در سازمان ملل در نشست شورای امنیت آمریکا را مسئول افزایش تنش‌ها در منطقه دانسته و می‌گوید رزمایش‌های این کشور فضای امنیتی منطقه را مسموم کرده است.
از سوی دیگر، کره شمالی آزمایش موشک‌های بالستیک را «یک اقدام دفاعی منظم و برنامه‌ریزی شده» برای محافظت از خود می‌داند و می‌گوید برای دفاع از کشور در برابر تهدیدات نظامی آمریکا است.
پیونگ یانگ در روز‌های اخیر پرتاب‌های موشکی متعددی بر فراز خاک ژاپن انجام داده است که از جمله آن‌ها می‌توان به شلیک یک موشک بالستیک میان برد اشاره کرد. این موشک که سه روز پیش، از کره شمالی شلیک شد، حدود ۴ هزار و ۶۰۰ کیلومتر بر فراز ژاپن پرواز کرد و در اقیانوس آرام فرود آمد.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8254936/ادامه-رزمایش-نظامی-ژاپن-و-آمریکا-با-حضور-ناو-هواپیمابر

دکمه بازگشت به بالا