اخبار بین المللی

سرگردانی مسافران در پی اعتصاب گسترده در بخش ریلی انگلیس

سرگردانی مسافران در پی اعتصاب گسترده در بخش ریلی
انگلیس
بخش ریلی و راه‌آهن انگلیس به مسافران هشدار داد امروز (شنبه) از هر ۵ قطار یک قطار مشغول به کار خواهد بود و از همین رو بهتر است امروز از تردد بی جا خودداری کنند.
به نقل از اسکای نیوز، در حال حاضر بیش از ۴۰ هزار عضو اتحادیه راه‌آهن، دریانوردی و حمل و نقل در ۱۵ شرکت و شبکه راه‌آهن اعتصاب کردند.
این بخشی از یک اعتصاب گسترده‌تر است و امروز خدمات‌رسانی این بخش دیرتر شروع و زودتر به پایان می‌رسد و از مردم هم خواسته می‌شود تا جز در موارد ضروری، از سفر خودداری کنند. حدود نیمی از شبکه ریلی در تمام طول روز بسته خواهد بود، قطار‌ها فقط بین ساعت ۰۷:۳۰ تا ۱۸:۳۰ به وقت محلی فعالیت خواهند کرد، همچنین خدمات روز یکشنبه نیز دیرتر از زمان عادی شروع می‌شود.
در حال حاضر چندین اعتصاب در بخش‌های مختلف انگلیس برگزار شده است اکنون برنامه اعتصاب بیشتری اعلام نشده، اما بخش‌های مختلف در نظر دارند هدف کارکنانشان را برای اعتصاب‌های احتمالی آینده هم بسنجند.
هفته گذشته شنبه هم اعلام شده بود در حالیکه به دلیل تحریم‌های علیه روسیه اروپا با بحران انرژی مواجه است، هزینه‌ها در انگلیس به شکل سرسام‌آوری افزایش یافته و شهروندان این کشور قصد دارند در حرکتی اعتراضی قبوض برق و گاز خود را آتش بزنند. در آن زمان گفته شد میانگین هزینه خانوار‌های انگلیسی قرار است از ۱۹۷۱ پوند به ۲۵۰۰ پوند افزایش یابد، و مردم در «بیرمنگام، برادفورد، برایتون و لندن» قصد دارند در اعتراض قبوض خود را به آتش بکشند. این اعتراضات بین چندین سازمان اجتماعی و اتحادیه‌های کارگری هماهنگ شده بود.
همچنین در همان روز با اعتصاب بخش ریلی انگلیس این کشور شاهد توقف اغلب قطار‌ها و بزرگترین اعتصاب در بخش حمل و نقل در یک دهه گذشته بود. پیش از این برای ماه گذشته میلادی نیز اعتصابی برنامه‌ریزی شده بود که به دلیل مرگ ملکه الیزابت لغو شد.
اتحادیه کارگران بخش ارتباطات انگلیس هفته پیشتر از آن اعلام کرده بودند کارکنان شرکت پست سلطنتی این کشور (Royal Mail) به دلیل اعتراض کارکنان آن به حقوق و شرایط کاری در ماه‌های اکتبر و نوامبر (مهر و آبان) به مدت ۱۹ روز اعتصاب خواهند کرد.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8254891/سرگردانی-مسافران-در-پی-اعتصاب-گسترده-در-بخش-ریلی-انگلیس

دکمه بازگشت به بالا