اخبار بین المللی

خرابکاری و تعطیلی سه ساعت در بخش حمل‌ونقل ریلی آلمان

خرابکاری و تعطیلی سه ساعت در بخش حمل‌ونقل ریلی آلمان
رسانه دولتی‌ای آر دی آلمان امروز (شنبه) به نقل از شرکت راه آهن دویچه بان این کشور اعلام کرد علت اختلال در شبکه قطار‌های این شرکت در شمال آلمان، خرابکاری بوده و تحقیق در ابن باره شروع شده است.
در ادامه این گزارش آمده است: حادثه خرابکاری بر روی کابل‌های مخابراتی که برای تردد ریلی بسیار مهم هستند، موجب اختلال در آمدوشد ریلی در ایالت ساکسونی سفلا و شهرایالت‌های برمن و هامبورگ در شمال آلمان به مدت سه ساعت شد و حتی بر سفر‌های ریلی دانمارک و هلند نیز تاثیر گذاشته است.
دویچه بان در حساب توئیتری خود نوشته است که آمد و شد قطار‌ها در این منطقه پس از توقف کامل چند ساعته بامدادی به علت اختلال در تماس‌های بیسیم، هنوز به حال عادی بازنگشته است.
نشریه اشپیگل هم به نقل از سازمان‌های امنیتی آلمان نوشت که شبکه ارتباطی دویچه بان از ۲ نقطه قطع شده بوده و هنوز مشخص نیست که به علت خرابکاری یا اتفاقی مثلا به علت عملیات ساخت وساز بوده است.
با وجود افزایش تاخیر و لغو حرکت قطار‌های دویچه بان در سال‌های اخیر به علت افت زیرساخت ها، اختلال روز شنبه زنگ‌های هشدار را پس از تاکید ماه گذشته ناتو و اتحادیه اروپا بر لزوم حفاظت از زیرساخت‌های بسیار مهم در پی خرابکاری اعلام شدن علت توقف جریان گاز در خط لوله‌های نورد استریم، به صدا در آورد.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8255039/خرابکاری-و-تعطیلی-سه-ساعت-در-بخش-حمل‌ونقل-ریلی-آلمان

دکمه بازگشت به بالا