اخبار بین المللی

دمشق: نیرو‌های آمریکایی فورا خاک سوریه را ترک کنند

دمشق: نیرو‌های آمریکایی فورا خاک سوریه را ترک کنند
وزارت امور خارجه سوریه به تحرکات واشنگتن علیه این کشور واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، وزارت امور خارجه سوریه اعلام کرد که آمریکا باید فورا نیرو‌های غیرقانونی خود را از خاک سوریه خارج کند و از حمایت از تروریست ها، مزدوران و شبه نظامیان جدایی طلب که برای تحقق اهداف و منافع محدود خود از آن‌ها استفاده می‌کند، دست بردارد.
وزارت امور خارجه سوریه تاکید کرد: ادامه سیاست نفرت انگیز آمریکا مبنی بر سرقت نفت سوریه از مرز سوریه و عراق و انتقال آن به شمال عراق نشان دهنده سرقت و تلاش برای بازگشت به دوران کهنه استعمار است. سوریه ضمن یادآوری اینکه این اقدامات با قوانین بین المللی و منشور سازمان ملل مغایرت دارد، از شورای امنیت سازمان ملل می‌خواهد که آن را محکوم کرده و برای پایان دادن به آن اقدام کند.
در بیانیه وزارت امور خارجه سوریه آمده است: سوریه حق خود برای دریافت غرامت از واشنگتن برای تمام غارت و خساراتی که در نتیجه آن ایجاد کرده را محفوظ می‌داند.
منابع محلی مستقر در شمال شرق سوریه ساعاتی قبل اعلام کردند نظامیان آمریکایی ۵۰ تانکر دیگر از نفت سوریه را ربودند و بعد از عبور از گذرگاه غیر قانونی «المحمودیه» به پایگاه‌های نظامی آمریکا در شمال عراق منتقل کردند.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8255141/دمشق-نیرو‌های-آمریکایی-فورا-خاک-سوریه-را-ترک-کنند

دکمه بازگشت به بالا