اخبار فضای مجازی

ناظمی: قضاوت بانوان در جام ملت‌های اسیا برای اولین بار اتفاق مثبتی است

ناظمی: قضاوت بانوان در جام ملت‌های اسیا برای اولین بار اتفاق
مثبتی است
گلاره ناظمی، داور بین‌المللی فوتسال ایران گفت: نکته مهم تصمیم AFC بود که برای اولین‌بار از داوران زن در این مسابقات استفاده کرد اتفاق بسیار مثبتی بود. فیفا و سایر کنفدراسیون‌ها سال‌هاست که این کار را انجام می‌دهند اما در کنفدراسیون فوتبال آسیا، ما در پلی‌آف قبل از جام جهانی یک دیدار را قضاوت کردیم و بعد از آن‌هم در مسابقات مقدماتی جام ملت‌ها. خوشحالم که حالا در بزرگ‌ترین رویداد فوتسالی آسیا که جام ملت‌هاست هم توانستیم قضاوت کنیم.
وی در ادامه در خصوص سطح مسابقات گفت: سطح رقابتهای جام کنفدراسیون ها با جام جهانی سیار متفاوت است و هر یک از رویداد ها با مقررات، استانداردهای متفاوت برگزار می شود. نکته ای که بسیار اهمیت دارد این است که اکنون دیگر هیچ تیمی ضعیف نیست و حریف دست و پا بسته نبوده و در واقع به دلیل نزدیک شدن سطح تیم ها ، شاهد رقابت جذاب و تنگاتنگی در جام ملتها و یا جام کنفدراسیون ها هستیم. در بازیهای کویت ژاپن در مرحله گروهی بازی را به عربستان واگذار کرد اما در فینال با خوش شانسی و عملکرد خوبش قهرمان شد. این در حالی بود که نه تنها من بلکه در ستاد برگزاری مسابقات، این فکر وجود داشت که ایران قهرمان است.
وی گفت: فکر می‌کنم برای شروع همین‌که کنفدراسیون فوتبال آسیا به 2 داور زن ایرانی اعتماد کرده می‌تواند روند رو به رشدی برای AFC در این حوزه باشد. بدون شک قضاوت در سطح مسابقات بالا به توسعه داوران در بخش بانوان کمک بسزایی می کند.
ناظمی در تقابل تیم‌های ملی ازبکستان و تاجیکستان به عنوان داور اول حضور داشت و در مسابقه تیم‌های ژاپن و کره‌جنوبی هم به عنوان داور دوم فعالیت کرد و کنفدراسیون فوتبال آسیا در سایر دیدارها از داور زن ایرانی به عنوان داور ذخیره یا داور وقت‌نگهدار بهره برد.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8255619/ناظمی-قضاوت-بانوان-در-جام-ملت‌های-اسیا-برای-اولین-بار-اتفاق-مثبتی-است

دکمه بازگشت به بالا