اخبار فضای مجازی

توپ گل دست خدا فروخته می‌شود

توپ گل دست خدا فروخته می‌شود
سی و شش سال از دیدار تاریخی تیم‌های ملی فوتبال انگلیس و آرژانتین که با دو گل ماندگار مارادونا همراه بود، سپری شده است. علی بن ناصر، داور تونسی مسابقه که قضاوت بازی را بر عهده داشته و البته نتوانست هند مارادونا را تشخیص دهد، حالا مالک توپ آن مسابقه است و این توپ در ۱۶ نوامبر در حراج «گراهام بود» فروخته خواهد شد. این داور مدعی شده که احساس می‌کند حالا زمان مناسبی است که این توپ را با جهانیان به اشتراک بگذارد و او همچنین ابراز امیدواری کرد که خریدار آن را در معرض دید عموم قرار دهد.
علی بن ناصر در مورد گل هند مارادونا گفت: من نمی‌توانستم صحنه را به وضوح ببینم. دو بازیکن و پیتر شیلتون و مارادونا به پشت، روبه روی من بودند. طبق دستورات فیفا که قبل از مسابقات صادر شده بود، من به کمک داور خود نگاه کردم تا صحت گل را تایید کند. او نیز به سمت نیمه زمین برگشت و نشان داد که این گل درست بوده است. در پایان بازی، بابی رابسون، سرمربی تیم ملی انگلیس به من گفت که تو عملکرد خوبی داشتی و کمک داور مسئولیت خود را درست انجام نداده است.
مارادونا که در نوامبر ۲۰۲۰ درگذشت، بعد‌ها مدعی شد این گل کمی با سر خودش و اندکی با کمک دست خدا به ثمر رسیده است. گراهام بود، حراج‌دار این برنامه گفت: با توجه به تاریخچه این موضوع، ما انتظار داریم که این توپ در این حراج خیلی مورد توجه قرار گیرد.
آرژانتین در نهایت آن سال با پیروزی مقابل آلمان غربی در فینال تورنمنت، جام جهانی را بالای سر برد. پیراهن مارادونا که در مرحله یک چهارم نهایی پوشیده شد در ماه می‌به قیمت ۷.۱ میلیون پوند فروخته شد که یک رکورد جهانی جدید برای کالا‌های ورزشی است. همچنین پیراهن داوری بن ناصر در بازی انگلیس و آرژانتین، علاوه بر پیراهن امضا شده‌ای که سال‌ها بعد از مارادونا دریافت کرده، در حراج ماه آینده موجود خواهد بود.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8258535/توپ-گل-دست-خدا-فروخته-می‌شود

دکمه بازگشت به بالا