اخبار بین المللی

فرماندار خرسون خواستار خروج شهروندان از این منطقه شد

فرماندار خرسون خواستار خروج شهروندان از این منطقه شد
فرمانداری که روسیه پس از همه‌پرسی در منطقه خرسون منصوب کرده است، امروز (پنج‌شنبه) به دلیل افزایش تنش‌های میان نیرو‌های روسیه و اوکراین، از شهروندان ساکن خرسون خواست از این منطقه خارج شوند.
به گزارش رویترز، «ولادیمیر سالدو» در یک بیانیه ویدئویی در تلگرام از مسکو برای انتقال غیرنظامیان به مناطق امن‌تر روسیه درخواست کمک کرد و گفت: «هر روز شهر‌های مناطق ما مورد حملات موشکی قرار می‌گیرند. ما تصمیم داریم خانوار‌های ساکن خرسون را به مناطق دیگری از روسیه ببریم. مردم باید با بچه‌هایشان بروند. به همه ساکنان منطقه خرسون پیشنهاد دادیم در صورت تمایل خود را از عواقب حملات موشکی در امان نگه دارند و به مناطق دیگری بروند.»
البته اندکی بعد معاون این فرماندار ویدئویی را منتشر کرده که در آن می‌گوید درخواست سالدو از مسکو دستوری به تخلیه نیست و افزود: «هیچ کس قصد ندارد نیرو‌های روسیه را از منطقه خرسون خارج کند.»
همه‌پرسی برای پیوستن بخش‌هایی از شرق اوکراین به روسیه، به تازگی در ۴ منطقه شرقی اوکراین انجام شد، پس از آن مجلس دومای روسیه روز دوشنبه هفته گذشته به اتفاق آرا پیش نویس قانون الحاق چهار منطقه از اوکراین شامل جمهوری‌های دونتسک، لوهانسک و مناطق زاپروژیا و خرسون به روسیه را به تصویب رساند.
در همین راستا چهارشنبه هفته گذشته «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه، قانونی برای تصویب الحاق ۴ منطقه «دونتسک، لوهانسک، خرسون و زاپوروژیا» به روسیه را امضا کرد.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8258666/فرماندار-خرسون-خواستار-خروج-شهروندان-از-این-منطقه-شد

دکمه بازگشت به بالا