اخبار ورزشی

قطر در «جام جهانی ۲۰۲۲» چه شکلی به خود می گیرد؟

قطر به عنوان میزبان رویداد بزرگ ورزشی جام جهانی ۲۰۲۲، مجموعه‌ای از اقدامات فرهنگی و هنری را نیز در دستور کار دارد.

به گزارش ایسنا به نقل از الجزیره، قطر برای تماشاچیان جام جهانی ۲۰۲۲ که برای دیدن مسابقات مهمترین رویدداد فوتبالی جهان عازم این کشور می‌شوند، برنامه‌های فرهنگی ـ هنری مختلفی را تدارک دیده است. از جمله این اقدامات فرهنگی، برگزاری نمایشگاه‌های هنری، برگزاری کنسرت و نیز نمایش مجسمه‌هایی با موضوعات مختلف است.
این اقدامات که به ابتکار شیخة المیاسة بنت حمد بن خلیفة آل ثانی ـ رییس هیئت امنای موزه‌های قطر ـ انجام می‌گیرد، سعی دارد تا قطر را به عنوان کشوری فرهنگی ـ گردشگری و حامی فرهنگ و هنر نمایش دهد.
آثار هنری قرار است در موزه‌ها و خیابان‌های قطر و نیز محله‌های قدیمی این کشور، به نمایش گذاشته شود. مجسمه‌ها بخش مهمی از این پروژه فرهنگی هستند که از زمان ورود مسافران به فرودگاه قطر تا زمان خروجشان از این کشور همراه آن‌ها خواهند بود.
طبق این گزارش، مسافران و تماشاچیان جام جهانی با تهیه بلیت‌های الکترونیکی می‌توانند در بیش از ۳۰۰ رویداد فرهنگی ـ هنری شرکت داشته باشند.

بیش از هزار طراح لباس عرب زبان نیز در این رویداد مشارکت داشته و نمایشگاه‌های مد و لباس متعددی در خلال مسابقات برپا خواهد شد.
موزه المپیک قطر، سالن‌هایی با اشکال هندسی را به نمایش می‌گذارد که دارای مفاهیم ورزشی هستند و مجموعه بی نظیری از تمام ورزش‌ها را نمایش می‌دهند.
در ادامه تصاویری از قطر، موزه‌ها و محله‌هایش، در حال ‌آماده سازیِ فرهنگی ـ هنری برای میزبانی جام جهانی را تماشا می کنید:

انتهای پیام

سورس:
https://www.isna.ir/news/1401072211371/قطر-در-جام-جهانی-۲۰۲۲-چه-شکلی-به-خود-می-گیرد

دکمه بازگشت به بالا