اخبار ورزشی

حضور مربی خارجی در تیم ملی اسکیت

نایب رییس فدراسیون اسکیت از حضور مربی خارجی در تیم ملی اسکیت خبر داد و گفت: برای تقویت تیم ملی اسکیت برد و توسعه این رشته در استانها به دنبال جذب مربی خارجی از کشورهای آسیایی هستیم.

علیرضا نصیری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به استقبال خوب اسکیت‌بازان در سومین دوره المپیاد استعدادهای برتر، اظهار کرد: با توجه به این که اسکیت برد تنها رشته المپیکی است، سعی داریم با شناسایی استعدادها و سرمایه‌گذاری در این رشته، ورزشکاران خوبی را برای مسابقات کسب سهمیه المپیک آماده کنیم تا برای اولین بار در المپیک پاریس حضور پیدا کنیم.
وی گفت: در سومین المپیاد استعدادهای برتر اسکیت برد ۵۲ ورزشکار دختر و پسر از دو رده سنی ۱۴ تا ۱۵سال و ۱۶ تا ۱۷ سال حضور داشتند که استقبال راضی کننده بود و استعدادهای خوبی دراین رشته شناسایی شد. البته نفرات برتر این المپیاد به اردوهای آماده‌سازی دعوت می‌شوند که با هدف‌گذاری روی آنها سال آینده به اولین دوره مسابقات آسیایی اعزام خواهند شد.
نایب رییس فدراسیون اسکیت همچنین از جذب یک مربی خارجی در رشته اسکیت برد خبر داد و خاطرنشان کرد: کمیته فنی فدراسیون مذاکراتی را در این زمینه با چند مربی خارجی از کشورهای ژاپن، تایلند و آمریکا انجام داده که البته چون اولویت ما با کشورهای آسیایی است، سعی داریم یک مربی خارجی خوب از یکی از کشورهای آسیایی جذب کنیم تا علاوه بر تقویت این رشته در جهت توسعه زیرساخت‌های اسکیت برد در استانها نیز گام موثری برداریم.
نصیری با اشاره به اعزام ۴ رشته اسکیت سرعت، فری استایل، نمایشی و اسکیت برد به بازیهای آسیایی هانگژو چین گفت: با توجه به این که در فری استایل مدال جهانی و در رشته سرعت طلای آسیا را داریم با حمایت کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش به مدال آوری در این دو رشته امیدواریم اما در دو رشته دیگر شانس کسب مدال کم است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: چون برای اولین بار اسکیت در المپیک شرکت می‌کند، تلاش بر این است که ابتدا استعدادهای نخبه این رشته را شناسایی و سپس با دعوت به اردوهای تیم‌های ملی و سرمایه‌گذاری روی آنها بتوانیم تیم قوی و خوبی را برای شرکت در مسابقات کسب سهمیه المپیک آماده کنیم تا برای اولین بار حضور پرقدرتی در بازیهای المپیک ۲۰۲۴ پاریس در رشته اسکیت برد داشته باشیم.
انتهای پیام

سورس:
https://www.isna.ir/news/00062065673/حضور-مربی-خارجی-در-تیم-ملی-اسکیت

دکمه بازگشت به بالا