اخبار بین المللی

حمله روسیه با پهپاد‌های انتحاری به کی یف

حمله روسیه با پهپاد‌های انتحاری به کی یف
حملات روسیه به اوکراین ادامه دارد و پهپاد‌های انتحاری، منطقه کی یف را هدف قرار می‌دهند. تاکنون در این حملات دست کم دو نفر در شهر جنوبی میکولایف کشته شدند. این در حالی است که ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین، بار دیگر خواستار تقویت دفاع هوایی به واسطه کمک متحدان غربی شده است.
اولکساندر سنکویچ، شهردار میکولایف بامداد پنجشنبه در شبکه پیام رسان تلگرام اعلام کرد: شهر میکولایف در جنوب اوکراین در طول شب “به طور گسترده” گلوله باران شد. حداقل هفت نفر ناپدید شده اند و اجساد دو تن از آن‌ها تاکنون پیدا شده است.
وی افزود: پهپاد‌ها منطقه کیف را هدف قرار داده اند. پهپاد‌های انتحاری، حملاتی را با هدف قرار دادن تأسیسات زیرساختی در منطقه کی یف انجام می‌دهند. این حملات پهپادی روز پنجشنبه پس از سه روز حملات مرگبار روسیه به اهداف غیرنظامی در سراسر اوکراین، از جمله منطقه پایتخت، انجام شد.
آندری نبیتوف رئیس پلیس منطقه کی یف نیز اعلام کرد سه پهپاد انتحاری به منطقه بوچا حمله کردند. رئیس پلیس در مورد اینکه چه نوع تأسیسات زیربنایی در بوچا هدف قرار گرفته است، توضیحی نداد.
او گفت هواپیما‌های بدون سرنشین نیز در طول شب به اهدافی در منطقه ماکاریف در کیف حمله کردند. وی از ساکنان محل خواست که از محل حملات فیلم نگیرند و در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک نگذارند.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8258784/حمله-روسیه-با-پهپاد‌های-انتحاری-به-کی-یف

دکمه بازگشت به بالا