اخبار بین المللی

وزیر دارایی انگلیس برکنار شد

وزیر دارایی انگلیس برکنار شد
کواسی کوارتنگ که کمتر از ۶ هفته پیش به عنوان وزیر دارایی انگلیس منصوب شد دقایقی پیش در صفحه توییتر خود اعلام کرد نخست وزیر از او خواسته است از سمت خود کناره‌گیری کند. گفته شده نمایندگان حزب محافظه کار اخراج کوارتنگ را پیش بینی کرده بودند چرا که برنامه اقتصادی او که در ۲۳ سپتامبر اعلام شد، به سرعت به یک فاجعه اقتصادی و سیاسی تبدیل شد.
به گزارش سی‌ان‌بی سی، تراس برای بازنگری در سیاست‌های اقتصادی‌اش تحت فشار زیادی قرار گرفته بود. نظرسنجی‌ها نشان می‌داد که حمایت از حزب محافظه‌کار که در حال حاضر حاکم است، در حال فروپاشی است و طبق گزارش‌ها، قانون‌گذاران از درون حزب قصد برکناری تراس را داشتند.
پیش از این نیز، بیش از صدهزار نفر در انگلیس طوماری دولتی را امضا کرده و خواستار برگزاری انتخابات عمومی فوری برای «پایان دادن به هرج و مرج دولت فعلی» شدند. انتشار اخبار مربوط به این طومار سبب شد پوند در برابر دلار به پایین‌ترین سطح خود برسد و سبب مداخله نادر صندوق بین‌الملل پول و بانک انگلیس شد.
لیز تراس اخیرا سیاست‌های جدیدی را در بودجه بندی اعلام کرده که انتقادات بسیاری را برانگیخته است. وی گفته است این برنامه در بلند مدت، کشور را در مسیر بهتری قرار می‌دهد، اما بهتر شدن اوضاع یک شبه اتفاق نخواهد افتاد.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8259046/وزیر-دارایی-انگلیس-برکنار-شد

دکمه بازگشت به بالا