اخبار بین المللی

اتحادیه عرب حملات رسانه‌ای غرب به عربستان را محکوم کرد

اتحادیه عرب حملات رسانه‌ای غرب به عربستان را محکوم
کرد
سخنگوی رسمی «احمد ابوالغیط» دبیرکل اتحادیه کشور‌های عرب امروز (جمعه) گفت: «این اظهارات (حمله رسانه‌ای به عربستان) به دور از واقعیت بوده و تنها مبتنی بر سیاسی کردن تصمیماتی است که صرفا اقتصادی بودند». به گفته او «همه می‌دانند تصمیمی (کاهش تولید نفت اوپک پلاس) که گرفته شد با توجه به شرایط جدی برای ثبات اقتصاد جهانی ضروری بود».
به گزارش راشا تودی، سخنگوی ابوالغیط در ادامه از رویکرد شناخته‌شده و متوازن سعودی‌ها برای ایجاد ثبات در بازار‌های نفت و مواضع قاطع و اصولی پادشاهی سعودی در قبال مسائل سیاسی منطقه‌ای و بین‌المللی قدردانی کرد.
کشور‌های بلوک غرب و به طور خاص آمریکا، در پی بالا رفتن قیمت انرژی، در ماه‌های اخیر تلاش کرده اند تولید نفت در باقی کشور‌ها را افزایش دهند. با این حال اوپک پلاس هفته گذشته اعلام کرد تولید روزانه نفت خود را از ماه نوامبر به میزان ۲ میلیون بشکه در روز کاهش خواهد داد.
کشورهای عضو اوپک پلاس می‌گویند این تصمیم کاملا اقتصادی و در راستای افزایش ثبات در بازار انرژی گرفته شده است. با این حال، برخی مقامات آمریکایی با اشاره به اقدام اخیر عربستان از بایدن خواسته اند هرچه سریع‌تر به روابط خود با ریاض پایان داده و فروش سلاح به این کشور را متوقف کنند. جو بایدن نیز اعلام کرده است آمریکا در روابط خود با عربستان بازنگری خواهد کرد.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8259028/اتحادیه-عرب-حملات-رسانه‌ای-غرب-به-عربستان-را-محکوم-کرد

دکمه بازگشت به بالا