اخبار فضای مجازی

ذوب آهن صفر – استقلال یک / برد شاگردان ساپینتو با گل بخودی دقیقه نودی حریف

ذوب آهن صفر – استقلال یک / برد شاگردان ساپینتو با گل بخودی
دقیقه نودی حریف
در آخرین دیدار هفته نهم رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران، استقلال در استادیوم فولادشهر میهمان ذوب آهن است. آبی های پایتخت برای بازگشت به رتبه دوم، نیازمند کسب پیروزی در این مسابقه هستند و اگر با اختلاف 2 گل و یا بیشتر نیز برنده از زمین خارج شوند، جای پرسپولیس را در صدر جدول خواهند گرفت.
ریکاردو ساپینتو که تیمش در دیدار برابر فولاد موقعیت های زیادی را از دست داد، امیدوار است که شاگردانش بتوانند در نبرد امروز قدر موقعیت های به دست آمده را بدانند. او بازی امروز را نیز به مانند مسابقه هفته گذشته به دلیل محرومیت از دست داده و نمی تواند تیمش را همراهی کند، با این وجود سرمربی پرتغالی راهی اصفهان شده و در استادیوم فولادشهر حضور دارد.
در سمت مقابل نیز ذوب آهن با مهدی تارتار قرار گرفته است. سرمربی ذوب آهن توانسته است تا اینجای فصل تیمش را بدون شکست به رتبه نهم جدول برساند و در صورت پیروزی، آنها تا جایگاه ششم نیز صعود خواهند کرد.
آنها در هشت بازی قبلی تنها موفق به کسب یک پیروزی شده و در 6 مسابقه نیز با نتیجه مساوی زمین بازی را ترک کرده اند. هر چند که این بازی بدون حضور تماشاگر برگزار می شود اما ذوبی ها در پی استفاده از فرصت میزبانی هستند.
گروه داوری:
پیام حیدری / کمک ها: حسن ظهیری – محمدجواد مداح ؛ داور چهارم: روح الله شریفی / ناظر: خداداد افشاریان
ترکیب ذوب آهن:
حبیب فرعباسی، حامد نور محمدی، آرمان قاسمی، امیرحسین رنگرز جدی، سجاد جعفری، امیر حسین صدقی، محمد سلطانی مهر، سجادآشوری، محمدحسین اسلامی، محمدرضا سلیمانیسرمربی: مهدی تارتار
ترکیب استقلال:
سیدحسین حسینی – رافائل سیلوا – عارف غلامی – کوین یامگا – ابوالفضل جلالی – روزبه چشمی – مهدی مهدی پور- آرش رضاوند – محمد محبی – رضا میرزایی – پیمان بابایی سرمربی: ریکاردو ساپینتو
 لحظات حساس دیدار :دقیقه 11: یک خطای چسبیده به محوطه جریمه برای ذوب آهن به دست آمد که سجاد آشوری پشت این توپ ایستاد و ضربه این بازیکن با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 23: نخستین فرصت استقلال به روی دروازه ذوب آهن شکل گرفت. محمد محبی از پشت محوطه جریمه تصمیم گرفت تا دروازه حریف را هدف قرار دهد اما ضربه زمینی او از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 24: سجاد آشوری با حرکت در عرض قصد داشت دروازه استقلال را تهدید کند که با حضور به موقع و پرتعداد مدافعین میهمان، آشوری با یک پاس رو به عقب، سلطانی مهر را صاحب توپ کرد که شوت او با اختلاف از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۳۶: روی یک حمله سریع، آبی‌ها بهترین بخت گلزنی خود را خلق کردند. پاس در عمق و زیبای آرش رضاوند به محمد محبی رسید و شلیک محکم این بازیکن را حبیب فرعباسی سنگربان میزبان با واکنشی دیدنی راهی کرنر کرد و مانع از باز شدن دروازه تیمش شد.
دقیقه ۴۱: محمد محبی با یک پرتاب سریع و تیزهوشانه، مهدی مهدی پور را داخل محوطه جریمه صاحب موقعیت کرد، اما ضربه کم جان این بازیکن را نورمحمدی برگشت داد.
نیمه نخست این دیدار با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید.
دقیقه ۵۲: محمد محبی پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد و با شوتی محکم دروازه حریف را تهدید کرد که ضربه او با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۵۹: مهدی قایدی با یک حرکت خوب، از پشت محوطه جریمه دروازه ذوب آهن را تهدید کرد که شوت او را فرعباسی در ۲ مرحله مهار کرد.
دقیقه ۶۱: محمدحسین اسلامی با حرکات دیدنی و یک پا، دو پا، خط دفاعی استقلال را به هم ریخت و با پشت پا، توپ را در اختیار جعفری قرار داد که شوت او از بالای دروازه به بیرون رفت
دقیقه ۶۶: ضربه سر عارف غلامی روی کرنر ارسالی راهی به درون دروازه پیدا نکرد و به بیرون رفت.
دقیقه ۷۵: حرکت خوب درویشی از سمت چپ و پاس در عرض او، روی نقطه پنالتی به صدقی رسید و شوت او به بدن جعفر سلمانی خورد و این بازیکن با نجات دروازه استقلال، مانع از گل خوردن تیمش شد.
دقیقه ۸۰: جعفر سلمانی با شوتی از پشت محوطه جریمه دروازه ذوب آهن را تهدید کرد که فرعباسی آن را مهار کرد.
دقیقه ۹۱: پس از اعلام خطا به روی محمد محبی در میانه‌های زمین، مهدی مهدی پور پشت این توپ ایستاد و آن را به روی دروازه ارسال کرد که محمد قریشی مدافع ذوب آهن با یک اشتباه بزرگ، دروازه تیمش را باز کرد تا اینگونه نتیجه بازی را تغییر دهد.
این دیدار در پایان با همان نتیجه یک بر صفر به سود تیم فوتبال استقلال به پایان رسید.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8259116/ذوب-آهن-صفر-استقلال-یک-برد-شاگردان-ساپینتو-با-گل-بخودی-دقیقه-نودی-حریف

دکمه بازگشت به بالا