اخبار بین المللی

بسته اقتصادی دولت ژاپن برای کاهش هزینه‌های مصرفی خانواده‌ها

بسته اقتصادی دولت ژاپن برای کاهش هزینه‌های مصرفی
خانواده‌ها
دولت فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن بدنبال آن است تا با ارائه بسته جدید اقتصادی و کاهش هزینه مصرفی خانوار‌های ژاپنی به ویژه هزینه قبض برق و گاز، رضایت عمومی در جامعه را افزایش دهد.
به گزارش خبرگزاری کیودو، فومیو کیشیدا که این روز‌ها با کاهش میزان محبوبیت دولت خود دست و پنجه نرم می‌کند، اعلام کرد قصد دارد تا اواخر ماه جاری به منظور بالا بردن رضایت عمومی، یک بسته جدید اقتصادی ارائه کند.
دولت ژاپن ناچار است برای تامین نیاز‌های داخلی، منابع مورد نظر خود را از خارج کشور وارد کند. کاهش سریع ارزش ین برابر دلار آمریکا و سقوط آن به پایین‌ترین سطح ارزش طی ۳۲ سال گذشته باعث شده تا هزینه مصرف کنندگان به ویژه درخصوص کالا‌های وارداتی بالا رود.
کیشیدا در این رابطه گفت: دولت که پیشتر برنامه یارانه‌ای را برای عمده فروشی قیمت نفت آغاز کرده بود تا هزینه خرده فروشی بنزین کاهش یابد، این برنامه را تا ماه دسامبر ادامه خواهد داد.
وی که پس از دیدار با ناتسو یاماگوچی رهبر ائتلاف همراه دولت، سخن می‌گفت، افزود: ما بسته اقتصادی جدید و محکمی را اجرا خواهیم کرد که باعث رضایت عموم ژاپنی‌ها خواهد شد.
براساس این گزارش، بسته جدید اقتصادی دولت ژاپن سه حوزه افزایش قیمت‌ها و کاهش ارزش ین از طریق افزایش دستمزد‌ها و همچنین احیای اقتصاد با سرمایه‌گذاری و اصلاح اقتصادی را شامل می‌شود.
دولت ژاپن بدنبال آن است تا لایحه اصلاحی بودجه سال ۲۰۲۲ را قبل از ماه دسامبر و پایان سال به پارلمان این کشور تقدیم کند.
به گفته نخست وزیر ژاپن، دولت قصد دارد از ماه ژانویه سال آینده هزینه قبض برق خانوار‌ها را بین ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش دهد. همچنین دولت برنامه مشابهی را برای قبض گاز دارد.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8259171/بسته-اقتصادی-دولت-ژاپن-برای-کاهش-هزینه‌های-مصرفی-خانواده‌ها

دکمه بازگشت به بالا