اخبار بین المللی

حزب الله لبنان: به حق خود خواهیم رسید

حزب الله لبنان: به حق خود خواهیم رسید
حزب الله لبنان و جنبش امل در مراسمی مشترک یاد و خاطره شهدای این جنایت را گرامی داشته و تاکید کردند که خون شهدای الطیونه هدر نخواهد رفت و به حق خود خواهیم رسید.
سید هاشم صفی الدین، رئیس شورای اجرایی حزب الله در این مراسم گفت: عامل این جنایت، خواهان برپایی یک فتنه کور دیگر در کشور بود که با صبر و حکمت جریان مقاومت در تحقق هدف ناکام ماند.
وی با انتقاد از روند دستگاه قضائی لبنان و اشاره به اینکه هیچ یک از متهمان این جنایت تاکنون بازخواست نشده اند، افزود: اگر در گذشته به روند طی شده توسط دستگاه قضائی شک داشتیم امروز به یقین رسیده ایم که قاضی مسئول پرونده انسان شریفی نبوده و دچار سیاسی کاری شده است.
رئیس شورای اجرای حزب الله لبنان در پایان بر اصرار مقاومت بر حفظ آرامش و ثبات ملی تاکید کرد.

اهدای چفیه متبرک رهبر انقلاب به خانواده شهیده مریم فرحات
در اولین سالگرد وقوع جنایت الطیونه، حجت الاسلام و المسلمین سید کمیل باقر زاده، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان با حضور در منزل شهیده مریم فرحات به مقام این شهیده ادای احترام کرد.
در این مراسم که همسر و فرزندان شهیده حضور داشتند چفیه متبرک رهبر معظم انقلاب به خانواده شهیده مریم فرحات تقدیم شد.سال گذشته جمعی از فعالان نزدیک به مقاومت با راهپیمایی به سمت قصر دادگستری لبنان نسبت به روند قضائی پرونده انفجار بندر بیروت اعتراض کردند که در کمین تک تیراندازان مسلح قرار گرفتند و ۷ تن به شهادت رسیدند.
حزب الله لبنان رسما شبه نظامیان حزب القوات به ریاست سمیر جعجع را مسئول این جنایت دانست و تاکید کرد که مسئولین این جنایت تقاص خود را پس خواهند داد.
شهیده مریم فرحات سال گذشته در حالی که در منزل خود منتظر بازگشت فرزندان خود بود هدف گلوله تک تیرانداز مسلح حزب القوات قرار گرفت و به شهادت رسید.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8259190/حزب-الله-لبنان-به-حق-خود-خواهیم-رسید

دکمه بازگشت به بالا