اخبار ورزشی

در بدبینانه‌ترین حالت شاخص کل خنثی خواهد بود!

در بدبینانه‌ترین حالت شاخص کل خنثی خواهد بود!
در قالب سوالی سه گزینه‌ای از ۱۰ کارشناس بازار سرمایه، در مورد پیش‌بینی روند شاخص کل بورس در هفته پیش‌رو که منتهی به چهارشنبه ۲۷مهر ۱۴۰۱ است، نظرسنجی صورت گرفت.
سوال و نتایج این نظرسنجی به همراه نظرات تکمیلی و کوتاه کارشناسان به شرح زیر است:روند بازار سرمایه و بازدهی هفتگی شاخص کل بورس در هفته آتی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟۱. مثبت. افزایشی۲. بدون تغییر چشمگیر (کمتر از ۱ درصد)۳. منفی. کاهشیشما مخاطبان باشگاه خبرنگاران جوان می‌توانید نتیجه این نظرسنجی را در نمودار زیر مشاهده کنید.

همچنین در جدول زیر، علت انتخاب گزینه‌ها توسط کارشناسان توضیح داده شده است. 
نام کارشناس
توضیحات

 امید
پورمحمودی

گزینه یک. از لحاظ تکنیکالی در انتهای فشردگی کف مثلث هستیم.

احمد
جانجان

گزینه یک. با توجه به اخبار مثبت مالیاتی، بودجه‌ای و… همچنین افت شدید قیمت‌ها در بازار سهام انتظار می‌رود نسبت به هفته‌های پیشین شاهد سبزتر و بهتر شدن حال عمومی بازار باشیم. لذا در صورتی که روزهای ابتدای هفته قدری از فشار فروش کاسته و شاخص کل بالای محدوده ۱.۳۲۳ میلیون واحد تثبیت شود انتظار می‌رود هفته‌ای متفاوت‌تر از چند ماه گذشته را در پیش داشته باشیم.

مصطفی 
صفاری

گزینه یک. با مشخص شدن صورتهاي مالي شش ماهه شركت‌ها و رشد فروش و سود، شاخص مثبت مي‌شود.

بهراد
موسوی

گزینه یک. با توجه به تحرکات مثبت شاخص کل بورس در دو روز پایانی معاملاتی هفته گذشته و قرار گرفتن شاخص در محدوده حمایتی ۱.۳ میلیون واحد، در صورت عدم انتشار اخبار منفی مرتبط با بازار، می‌توانیم شاهد صعود آرام شاخص کل بورس باشیم.

محمد رضا
برگی

گزینه دو. عدم اطمینان اشخاص حقیقی و حقوقی به بازار سرمایه در مقطع کنونی به دلیل پایین‌ترین حد قدرت و سرعت جریانات نقدی ورودی به بازار با وجود جذابیت فراوان نماد‌ها از نظر بنیادی برای سرمایه‌گذاری، علت انتخاب این گزینه است.

وحید
بلالی

گزینه یک. تاثیر مثبت کاهش مالیات بر سهام و تلاش دولت برای حفظ روند صعودی بلند مدت صعودی دلیل این انتخاب است.

کوروش 
آسایش

گزینه دوم. با وجود اخبار بنیادی شرکت‌ها و p/e کلی، بازار میل به نزول ندارد اما یک خبر اقتصادی برای رشد کافی است.

علی
ملک لی

گزینه یک. شرایط تکنیکالی شاخص و همچنین کاهش فشار فروش در هفته گذشته، نوید هفته‌ای سبز را می‌دهد.

  اکبر
ادهم

گزینه دوم. ارزندگی خاص بازار سرمایه، گزارشات خوب صنایع، کمترین p.e بازار در ۶ سال گذشته، حمایت محکم شاخص در محدوده ۱.۳ میلیون واحدی دلیل انتخاب است.

محمد 
خبری زاده

گزینه دو. مثل هفته گذشته همچنان روند خنثی خواهد بود.
با توجه به انتخاب ۶۰ درصدی گزینه یک (مثبت. افزایشی)  و ۴۰ درصدی گزینه  دو (بدون تغییر چشمگیر) توسط کارشناسان، به نظر می‌رسد روند معاملات در هفته پیش‌رو در اغلب روز‌های کاری، مثبت خواهد بود و در بدترین حالت تغییر چشمگیری نخواهیم داشت.
لازم به ذکر است نتایج این نظرسنجی و تحلیل کارشناسان، نظر باشگاه خبرنگاران جوان نبوده و سیگنال بورسی و توصیه به خرید یا فروش محسوب نمی‌شود.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8259069/در-بدبینانه‌ترین-حالت-شاخص-کل-خنثی-خواهد-بود

دکمه بازگشت به بالا