اخبار بین المللی

واکنش اسلام‌آباد به سخنان ضد پاکستانی رئیس‌جمهور آمریکا

واکنش اسلام‌آباد به سخنان ضد پاکستانی رئیس‌جمهور
آمریکا
اظهارات ضد پاکستانی جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا واکنش مقامات این کشور را برانگیخته و برخی از اخبار حاکی از برگزاری نشست اضطراری وزارت امور خارجه با حضور مقامات ارشد از جمله وزیر خارجه پاکستان و سفیر این کشور در آمریکا حکایت دارد. 
رئیس‌جمهور آمریکا طی سخنرانی در تجمعات انتخاباتی دموکرات کنگره مدعی شد: پاکستان ممکن است یکی از خطرناک‌ترین کشور‌های جهان باشد، زیرا این کشور سلاح‌های هسته‌ای بدون هیچ انسجامی دارد.
وزیر انرژی پاکستان در واکنش به اظهارات رئیس‌جمهور آمریکا آن را بی اساس و اتهام جدی علیه اسلام‌آباد خوانده و افزود: نظام ایمنی و محافظت از دارایی‌های اتمی پاکستان بسیار قوی و مطابق با استاندارد‌های جهانی است.
«خرم دستگیر خان» در پایان گفت: اتهامات ضد پاکستانی رئیس جمهور آمریکا هیچ اهمیتی ندارد و ما نسبت به امنیت تاسیسات هسته‌ای خود مطمئن هستیم. این موضوع بار‌ها از سوی نهاد‌های ناظر هسته‌ای جهان مورد تایید قرار گرفته است. 
منابع خبری در پاکستان گزارش دادند مواضع جوبایدن بار دیگر روابط از قبل پرتنش میان دو کشور را در لبه پرتگاه قرار داده و انتظار می‌رود دولت پاکستان واکنش تندی به اتهامات واشنگتن نشان دهد.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8259630/واکنش-اسلام‌آباد-به-سخنان-ضد-پاکستانی-رئیس‌جمهور-آمریکا

دکمه بازگشت به بالا