اخبار بین المللی

واکنش اسلام‌آباد به سخنان ضد پاکستانی بایدن/ پاکستان سفیر آمریکا را احضار کرد

واکنش اسلام‌آباد به سخنان ضد پاکستانی بایدن/ پاکستان سفیر
آمریکا را احضار کرد
اظهارات ضد پاکستانی جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا واکنش مقامات این کشور را برانگیخته و برخی از اخبار حاکی از برگزاری نشست اضطراری وزارت امور خارجه با حضور مقامات ارشد از جمله وزیر خارجه پاکستان و سفیر این کشور در آمریکا حکایت دارد. 
رئیس‌جمهور آمریکا طی سخنرانی در تجمعات انتخاباتی دموکرات کنگره مدعی شد: پاکستان ممکن است یکی از خطرناک‌ترین کشور‌های جهان باشد، زیرا این کشور سلاح‌های هسته‌ای بدون هیچ انسجامی دارد.
وزیر انرژی پاکستان در واکنش به اظهارات رئیس‌جمهور آمریکا آن را بی اساس و اتهام جدی علیه اسلام‌آباد خوانده و افزود: نظام ایمنی و محافظت از دارایی‌های اتمی پاکستان بسیار قوی و مطابق با استاندارد‌های جهانی است.
«خرم دستگیر خان» در پایان گفت: اتهامات ضد پاکستانی رئیس جمهور آمریکا هیچ اهمیتی ندارد و ما نسبت به امنیت تاسیسات هسته‌ای خود مطمئن هستیم. این موضوع بار‌ها از سوی نهاد‌های ناظر هسته‌ای جهان مورد تایید قرار گرفته است. 
منابع خبری در پاکستان گزارش دادند مواضع جوبایدن بار دیگر روابط از قبل پرتنش میان دو کشور را در لبه پرتگاه قرار داده و انتظار می‌رود دولت پاکستان واکنش تندی به اتهامات واشنگتن نشان دهد.
احضار سفیر آمریکا
در همین راستا ساعتی پیش بیلاول بوتو زرداری، وزیر خارجه پاکستان با بیان اینکه از اظهارات رئیس جمهور آمریکا شگفت زده شده، افزود: تا جایی که به موضوع امنیت و ایمنی دارایی‌های هسته‌ای پاکستان مربوط می‌شود، ما به همه استانداردهای بین‌المللی در تطابق با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی عمل کرده‌ایم.
وزیر امور خارجه پاکستان همچنین اعلام کرد امروز (شنبه ۲۳ مهرماه) سفیر آمریکا در اسلام‌آباد را احضار کرده است.
 

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8259630/واکنش-اسلام‌آباد-به-سخنان-ضد-پاکستانی-بایدن-پاکستان-سفیر-آمریکا-را-احضار-کرد

دکمه بازگشت به بالا