اخبار ورزشی

روز خوب دوومیدانی ایران در قهرمانی آسیا/ ملی‌پوشان نوجوان گل کاشتند

در سومین روز از مسابقات قهرمانی دو و میدانی نوجوانان آسیا، ورزشکاران ایران موفق به کسب سه مدال طلا شدند.

به گزارش ایسنا، در سومین روز از مسابقات دو و میدانی قهرمانی نوجوانان آسیا که یکشنبه، ۲۳ مهر برگزار شد. نماینده‌های ایران موفق به کسب سه مدال طلا شدند.
محمدحسام مظفری در ماده ۸۰۰ متر با ثبت زمان ۱:۵۳.۳۰ دقیقه به عنوان نفر اول از خط پایان عبور کرد و مدال طلا گرفت.
 نازنین فاطمه عیدیان در رقابت ۴۰۰ متر با مانع با ثبت زمان ۱:۰۱.۰۳ دقیقه قهرمان شد و ضمن شکست رکورد ملی این ماده، اولین طلای تاریخ دوومیدانی زنان ایران در قهرمانی آسیا را به دست آورد.
 مهدی هفت‌چشمه در پرتاب چکش با رکورد ۶۸.۳۰ متر قهرمان شد و به مدال طلا دست پیدا کرد.
دیگر نمایندگان ایران هم به رقابت با حریفان خود پرداختند اما موفق به کسب مدال نشدند؛ مانا حسینی در پرتاب نیزه با رکورد ۴۷.۷۱ متر رکورد ملی را شکست و چهارم شد. محمدیاسین گل‌محمدی در ۴۰۰ متر با مانع با رکورد۵۶.۹۳ ثانیه در جایگاه هفتم قرار گرفت. یارا الطافی در پرش ارتفاع ۱.۹۵ متر ششم شد و پارسا شادنیا هم در پرش ارتفاع با رکورد ۱.۸۵ متر در جایگاه هشتم قرار گرفت.
تا پایان روز سوم مسابقات قهرمانی آسیا، ایران موفق به کسب ۹ مدال شده است؛ محمدحسام مظفری، نازنین‌فاطمه عیدیان، مهدی هفت‌چشمه و سجاد آقایی طلا، ملیکا نوروزی، ارشیا مصدقی، سینا افشین‌فر و فرید قرنجیک نقره و مهدیس‌مینایی‌پور برنز کسب کرده‌اند.
چهارمین دوره رقابت‌های دوومیدانی قهرمانی نوجوانان آسیا از ۲۱ تا ۲۴ مهر با حضور ۳۰ کشور در بخش دختران و پسران به میزبانی کویت در حال برگزاری است. تیم ملی ایران با ۲۵ ورزشکار در این مسابقات شرکت کرده است.
انتهای پیام

سورس:
https://www.isna.ir/news/1401072312374/روز-خوب-دوومیدانی-ایران-در-قهرمانی-آسیا-ملی-پوشان-نوجوان-گل

دکمه بازگشت به بالا