اخبار بین المللی

بایدن مجوز ارسال سلاح‌های بیشتر برای اوکراین را صادر کرد

بایدن مجوز ارسال سلاح‌های بیشتر برای اوکراین را صادر
کرد
کاخ سفید اعلام کرد «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه دستور داد تا ۷۲۵ میلیون دلار دیگر به اوکراین سلاح ارسال شود. کاخ سفید مشخص نکرد که آخرین موارد ارسالی شامل چه چیزهایی خواهد بود، فقط اعلام کرد که این یک کاهش دیگر از «خدمات دفاعی» پنتاگون است.
پنتاگون بعداً توضیح داد که بسته کمکی شامل مقدار نامشخصی از «مهمات اضافی برای سامانه‌های موشکی توپخانه با تحرک بالا هیمارس (HIMARS)»، هزاران گلوله توپخانه ۱۵۵ میلی‌متری و بیش از ۲۰۰ هاموی اضافی خواهد بود.
پیش از این «آنتونی بلینکن» وزیرخارجه آمریکا، از اختصاص ۷۲۵ میلیون بودجه نظامی جدید به اوکراین خبر داد و این بودجه را وزارت خارجه و پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) هم تایید کرده و گفتند به دلیل استفاده مکرر روسیه از پهپاد در حملاتش به اوکراین است.
در همین حال «محمد بن سلمان» پادشاه عربستان سعودی، با ادعای حمایت از هر چیزی که به تنش‌زدایی کمک کند و همچنین ادامه تلاش برای میانجیگری، دیروز (شنبه) از بسته کمک بشردوستانه ۴۰۰ میلیون دلاری عربستان سعودی به اوکراین خبر داد.
خبرگزاری رسمی دولتی عربستان سعودی با اعلام این بسته کمکی از مذاکره تلفنی بن سلمان با «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین خبر داد.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8259964/بایدن-مجوز-ارسال-سلاح‌های-بیشتر-برای-اوکراین-را-صادر-کرد

دکمه بازگشت به بالا